Шахраї “розводять” українців під виглядом виплат допомоги: як не потрапити в пастку

Українців попередили про шахраїв, які пропонують “виплати” від держави та благодійників.

Про це йдеться в матеріалі pokrovsk24.

У наш час, коли технології розвиваються стрімкими темпами, а життєві обставини часом складаються непросто, шахраї знаходять нові способи обдурити довірливих громадян. Особливо вразливі люди у кризових ситуаціях, коли шукають допомоги та підтримки. Українцям слід бути обережнішими, адже зараз шахраї привласнюють гроші, застосовуючи схеми нібито надання грошових виплат українцям.

Ця схема працює таким чином: зловмисники розповсюджують повідомлення різними інформаційними каналами – у соціальних мережах та месенджерах – про можливість отримання допомоги, зокрема в рамках програм є-Підтримки, Дії, допомоги від ЄС, від представників ООН, різних програм міжнародних організацій та благодійних фондів.

Шахраї в інтернеті

Зловмисники розсилають повідомлення із підступними посиланнями. Ці посилання ведуть на підроблені сайти, майстерно замасковані під офіційні портали держустанов, міжнародних організацій чи благодійних фондів.

На цих фальшивих сайтах розміщено додаткові посилання, які перенаправляють користувачів на сторінки, що імітують інтернет-банкінг найпопулярніших українських банків. Тут довірливих громадян просять увійти до “особистого кабінету” та ввести конфіденційні дані: номер мобільного телефону, ПІН-код, пароль від онлайн-банкінгу та SMS-код підтвердження.

Однак, як тільки людина вводе цю інформацію, вона миттєво опиняється в руках шахраїв. Таким чином, злочинці отримують повний доступ до банківських рахунків своїх жертв.

Зокрема, шахраї можуть розміщувати рекламу в інтернеті про те, що Є-допомога відновила соціальні виплати та можна подати заявку на отримання грошової допомоги. Коли людина натискає подати заявку, сайт показує авторизуватися через інтернет-банкінг та просить ввести логін та пароль від інтернет-банкінгу.

Також можуть бути ситуації, коли шахраї створюють сторінки у соціальних мережах, де обіцяють допомогу українцям, які опинилися у тяжкому фінансовому становищі. Вони пропонують надіслати гуманітарну допомогу та просять сплатити доставку у 300 гривень.

Тому пам’ятайте, якщо хтось вам пропонує отримати грошові виплати через чат-бот або за допомогу потрібно сплатити державне мито – це шахрайська схема.

Для того, щоб не потрапити на гачок шахраїв, потрібно дотримуватися простих правил:

  • отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо оформляли допомогу, очікуйте повідомлення про нарахування у додатку вашого банку або на порталі або у додатку Дія;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
  • тримайте в секреті:
  • тризначний номер зі зворотного боку картки;
  • пін-код до картки;
  • логін та пароль до інтернет-банкінгу;
  • коди банків та мобільних операторів.
  • не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

Крім того, використовуйте для перевірки посилань та сайтів:

  • Служба кіберполіції «СТОП ФРАУД»;
  • сервіс Асоціації “ЕМА” CheckMyLink.

Зверніть увагу, що схема шахрайства може бути абсолютно новою чи добре прихованою. Тому окрім перевірки сайту на сайті Кіберполіції у розділі “STOP FRAUD” та сервісі CheckMyLink, проводьте також власну перевірку.

Отже, офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банків у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити відмітку).

Якщо ж ви таки стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

3 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago