Економічне бронювання не для всіх: нардеп розкрив нові деталі плану

Економічне бронювання від мобілізації можуть отримати не більше 30-50% чоловічого колективу компаній. Остаточне рішення, хто саме допускається до такого бронювання, має ухвалити уряд.

Про це член комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак (“Слуга народу”) розповів в ефірі КИЇВ24. “Суми які там передбачені, це від 20-30 тисяч грн, та гібридний формат, про який все суспільство дискутує”, – сказав народний депутат.

Кицак зазначив, що наразі існує обмеження у фінансуванні. Втім все залежить від кінцевого рішення Кабміну, який може змінити поточну ситуацію.

“Фізично бронювання сплачує роботодавець, але не за всіх чоловіків, а йде обмеження 30-50%, залежно від кінцевого рішення. Нагадаю, що його ще немає. Ми чекаємо фіналізованого рішення від Кабміну, який своїми постановами відрегулює, або розширить перелік людей, які допускаються до такого бронювання”, – пояснив нардеп.

Богдан Кицак нагадав, що “війна — це ресурси”, і тому в умовах повномасштабної російської агресії Україна потребує дуже великих надходжень до державного бюджету. Тому нардеп закликає максимально акумулювати наявні ресурси.

Зараз уряд розглядає кілька моделей економічного бронювання. Одна з них передбачає прив’язку до заробітної плати: для отримання бронювання людина має офіційно отримувати не менш ніж 34 500–35 000 гривень на місяць. Це створить рівні умови для всіх працівників, але не охоплюватиме малий бізнес.

Інший сценарій передбачає, що критерій заробітної плати буде доданий до чинної постанови Кабміну №76, яка вже зараз дозволяє бронювати співробітників критичних для економіки підприємств. Ці підприємства повинні відповідати кільком критеріям, зокрема щодо суми сплачених податків, річних надходжень в іноземній валюті та середньої заробітної плати працівників.

Важливим аспектом нової моделі є можливість для бізнесу, який не підпадає під критерій критичного підприємства, все-таки отримати бронювання на підставі високих зарплат своїх працівників. Це має стимулювати роботодавців легалізувати зарплати та вивести їх з “тіні”, що позитивно вплине на економіку країни.

Коломієць Надія

Recent Posts

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

8 хв. ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

11 хв. ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

27 хв. ago

Педагоги без зарплат, студенти без стипендій: хто залишив українців без виплат

Майже тисяча людей у дніпровському професійно-технічному училищі ризикують залишитися без грошей через хаотичну реорганізацію, ініційовану…

31 хв. ago

Суддів розвеселила фантастична версія походження сумок з доларами під вікнами голови МСЕК

Українські корупційні справи продовжують вражати своїми сюжетними поворотами, але ця історія перевершила всі очікування. Під…

34 хв. ago

Вивернуть це місто навиворіт: у великому обласному центрі ТЦК посилюють мобілізацію

Харківська область, яка є однією з ключових точок оборони України, посилює мобілізаційні заходи. Як повідомив…

53 хв. ago