Через “Укрпошту” та “Оберіг”: Міноборони автоматизує надсилання повісток від ТЦК

В Україні планують цифровізувати процедуру виписування повістки ТЦК, яку громадяни будуть отримувати поштою. Для цього документ буде формуватись та підписуватись через систему “Оберіг”, а потім централізовано друкуватись і надходити у відділення “Укрпошти”. Крім того, військовозобов’язані отримають можливість перевірити, чи повістка не фальшива. Про деталі цифровізації системи військового обліку та мобілізації начальник управління ІТ в Міноборони України Олег Берестовий розповів у подкасті порталу DOU.

Берестовий пояснив, що програмісти намагаються зробити процеси, пов’язані з мобілізацією, “більш прозорими та цивілізованими”. Тому найближчим часом реєстр військовозобов’язаних “Оберіг” отримає новий функціонал для оформлення повісток. Зазвичай повістки ТЦК друкувались у військкоматах, потім стоси паперів надходили на підпис військкомам і лише після цього розсилались громадянам. Незабаром цей процес спроститься, пояснив айтівець.

Повістки до ТЦК — що зміниться

Нова процедура оформлення та вручення повістки ТЦК:

  • у військкоматі автоматично формують текст повістки у реєстрі “Оберіг”;
  • військком накладає на документ електронний цифровий підпис;
  • електронний документ надсилають на централізований друк, звідти — на “Укрпошту”;
  • громадянин отримує повістку ТЦК поштою і має можливість самостійно перевірити, чи це не підробка. Для цього у застосунку “Резерв+” з’явиться можливість просканувати QR-код на документі і побачити, чи дійсно його виписали у ТЦК і це не жарт чи дії “зловмисників”.

При цьому у військкоматах через спеціальні програмні засоби будуть мати можливість стежити за тим, на якому етапі повістка: скажімо, чи вона ще на шляху до військовозобов’язаного, чи вже вручена, пояснив Берестовий.

“Весь цей процес буде прозорим і це допоможе також мати релевантнішу інформацію, ніж є”, — наголосив представник Міноборони України.

Крім того, Берестовий уточнив, чи очікувати електронних повісток через “Резерв+”. З його слів, плани покращення процесу мобілізації розписані до весни 2025 року і поки що такого вдосконалення не буде.

Зазначимо, у вересні юристка Тетяна Даниленко розповіла про штрафи ТЦК за те, що людина не з’явилась за повісткою. Вона нагадала, що покарання за таке порушення за умов воєнного стану — це 17–25,5 тис. грн для громадян. Крім того, можуть покарати підприємство, яке порушило правила військового обліку. У такому разі можуть отримати штраф у розмірі до 34 тис. грн, ідеться у поясненні юристки.

Коломієць Надія

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago