З вересня 2024 року українці, які прихистили внутрішньо переміщених осіб, більше не отримуватимуть компенсації за тимчасове розміщення переселенців у своїх домівках. Про це повідомив Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА, оголосивши про завершення проєкту «Прихисток», який надавав фінансову підтримку власникам домогосподарств.
Проєкт «Прихисток» стартував у відповідь на нагальну потребу підтримати українців, які, незважаючи на власні труднощі, відкрили свої домівки для тих, хто вимушено покинув рідні місця через війну. За час реалізації ініціативи, яка діяла до серпня 2024 року включно, було виплачено понад 3 мільярди гривень компенсацій власникам домогосподарств по всій Україні. Зокрема, жителі Вінницької області отримали понад 159 мільйонів гривень.
Фінансова підтримка дозволила багатьом родинам утримувати переселенців у своїх будинках, забезпечуючи їх базовими умовами для життя. Однак, із закінченням терміну дії проєкту, українські сім’ї стикаються з новими викликами.
З 1 вересня 2024 року виплати припиняються. Хоча на державному рівні обговорюється можливість продовження проєкту у 2025 році, у бюджеті на поточний рік коштів на ці виплати немає.
Припинення виплат змусить багатьох господарів переосмислити свої можливості продовження прихистку переселенців, що, у свою чергу, може призвести до того, що ВПО залишаться без тимчасового житла.
Наразі ведуться перемовини з міжнародними партнерами щодо можливого продовження виплат у майбутньому. Однак конкретних домовленостей поки що немає. Це означає, що у найближчі місяці українські родини, які прихистили переселенців, мають самостійно знаходити рішення для забезпечення своїх гостей.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…