Тариф на електрику хочуть “хитро” знизити: чи буде в Україні тепло та світло взимку

За словами експертів, енергосистема України тримається на атомній енергетиці. Майже 60% електроенергії, яка виробляється в країні, забезпечують атомні електростанції, навіть незважаючи на окупацію найбільшої з них – Запорізької АЕС.

Експерт видання “На пенсії” Сергій Коробкін у новому відео на YouTube відповів на питання щодо стану енергетики, чи буде взимку в Україні світло та тепло, як може змінитися тариф, і за яких умов це можливо.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Який стан енергетики у серпні 2024 року

У липні достроково завершився планово-попереджувальний ремонт двох українських енергоблоків. Після цього їх підключили до мережі. Завдяки цьому було усунено дефіцит генерації, і стало можливим скасування відключень споживачів. Українці знову мають повноцінне енергозабезпечення, щоправда, крім прифронтових територій.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

За словами заступника міністра енергетики Миколи Колесника, наразі триває найбільша за всю історію України ремонтна кампанія енергооб’єктів. До енергосистеми з випередженням графіка підключено два блоки атомних електростанцій потужністю 2 ГВт.

Внаслідок російських атак цього року ми втратили 9 ГВт встановленої потужності, це маневрена потужність гідро та теплоелектростанцій, які якраз і допомагали покривати пікове споживання.

Як зазначає Колесник, розумне споживання дозволяє та допомагає енергетикам збалансувати енергосистему. Зокрема, це питання пікового споживання:

– вранці – з 7 до 9 години,
– увечері – з 5 до 10 години.

Фахівці прогнозують, що за відсутності нових масштабних ударів росіян Україна пройде наступні місяці з мінімальними відключеннями чи взагалі без них.

Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube

Що робить для цього держава

Міністерство енергетики та єврокомісар Кадрі Сімсон створили фонд підтримки енергетики, через який залучено понад 550 млн. євро для своєчасного проведення ремонтів, незважаючи на постійні обстріли об’єктів енергетичної сфери. Але ризик та загроза завжди залишаються.

Зелена енергетика

Незважаючи на війну, є додаткова зелена генерація, яка встановлюється.

Урядом прийнято низку фінансових інструментів, які допомагають українцям встановлювати сонячні панелі та акумулятори для накопичення енергії:

– розширено так звану програму 5-7-9 для встановлення таких приладів у багатоквартирних будинках;

– розроблено програму безвідсоткового кредитування для приватних будинків, коли людина сплачує лише за обладнання, а відсотки покриває держава;

– звільнено від митних формальностей та податку на додану вартість енергетичне обладнання.

Тобто вартість енергетичного обладнання поменшала, а закупити обладнання можна більше. Також було спрощено умови приєднання зеленої генерації, це стосується як будівельних, так і екологічних вимог.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

4 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

14 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

23 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

31 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

38 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

47 хв. ago