Впродовж двох місяців українці оновлювали дані в ТЦК через Резерв+, ЦНАПи та безпосередньо під час візитів до Терцентрів комплектування та соціальної підтримки. Тепер за даними з Реєстру “Оберіг” будуть визначати тих, кому надсилатимуть повістки в першу чергу. Про це повідомила заступниця міністра з питань цифровізації Катерина Черногоренко, пише “Судово-юридична газета”.
У Міноборони кажуть, що процес вибору тих, хто отримає повістки буде схожим на таргетовану рекламу.
“Генштаб розуміє, які потреби у них зараз є – які професійні навички, який вік людей і їх умовний профайл, який має бути. Зараз це відбувається наступним чином. Генштаб направляє запит стосовно певних критеріїв, наприклад, у людини не має бути відстрочки чи бронювання. Ми працюємо на рівні тих критеріїв, які нам дає Генштаб”, — розповіла Черногоренко.
За її словами, за цими критеріями ТЦК формує переліки, а потім вже працює з кожним військовозобов’язаним, а Реєстр “Оберіг” робить процес оповіщення швидшим і більш цільовим.
“Це схоже на таргетовану рекламу. Тобто, ти працюєш саме з тими аудиторіями, які тобі зараз потрібні, не витрачаючи свій додатковий час” — підкреслила вона.
За її словами, з 1 липня ТЦК буде вносити дані спочатку до Реєстру “Оберіг”, а вже потім – до паперової справи. У ньому фактично концентрується повний профайл на громадян, починаючи від місця їх роботи, придатності до служби за станом здоров’я, до водійського посвідчення і права на володіння зброєю.
Наразі у Міноборони триває робота над тим, щоб забезпечити нормативну базу під те, аби працівник ТЦК зміг без відома людини запросити дані стосовно неї з різних державних реєстрів.
Отже, навіть якщо громадянин не став на військовий облік, або не оновив дані, інформація про нього все одно є у Єдиному демографічному реєстрі завдяки отриманню паспорта, реєстрування шлюбу чи народження дитини, в реєстрі Податкової служби, Пенсійного фонду, Міносвіти тощо. Відповідно його зможуть ідентифікувати як особу, що ухиляється від мобілізації, за допомогою співставлення даних з різних реєстрів.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…