Не масово і не системно: як швидко ТЦК випише штраф за неоновлення даних

У працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) немає технічних можливостей, щоб автоматично та масово оформлювати штрафи за неоновлення даних. В українському законодавстві описана спеціальна процедура, вони будуть її дотримуватись, тому швидкого покарання після 16 липня не буде. Про особливості накладання адміністративних штрафів у військкоматах адвокатка Тетяна Козаченко розповіла в ефірі телеканалу “Київ 24”.

Козаченко пояснила, що темпи накладання штрафів за неоновлення військово-облікових даних залежать від двох аспектів. Перший аспект — цим питанням будуть займатись спеціальні працівники, які не зможуть все оформити автоматично і відразу для усіх правопорушників. Другий аспект — у кожному ТЦК створять свою методику роботи зі штрафами: наприклад, будуть по-своєму перевіряти якусь інформацію. Тому покарання не настане миттєво, а займе певний час, чути на відео.

“Тільки від методології роботи конкретного ТЦК буде залежати, скільки штрафів вони можуть виписати. Це навряд чи буде носити масовий і системний характер. Я думаю, що ця робота може початися плавно”, — зауважила адвокатка.

У якийсь момент терцентр виконає усі необхідні процедури й оформить постанову про штраф за порушення порядку військового обліку конкретним громадянином. Далі документ надсилають людині на поштову адресу, відому ТЦК. Після цього починається відрахунок часу на сплату штрафу — це 10 днів, пояснила Козаченко. Протягом цього ж періоду можна оскаржити покарання в суді.

Втім, у громадян є можливість уникнути штрафу, навіть якщо вони не оновили дані до 16 липня, заявила співрозмовниця журналістів. Якщо людина все ж надасть ТЦК необхідну інформацію і зробить це невчасно, але самостійно, то покарати її не мають права.

“Якщо правопорушення усунуто, то виписування протоколу і накладення штрафу буде неправомірним”, — заявила вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Величезний дефіцит і долар за 45 грн: ключове із проєкту бюджету на 2025 рік

Уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Документ визначає головні фінансові показники країни на наступний…

3 хв. ago

Українці за кордоном масово відмовляються від українських паспортів

Українці масово відмовляються від українських паспортів за кордоном. Це загрожує справжньою демографічною катастрофою для країни. Про це…

10 хв. ago

Українці можуть мати чималу суму під час перетину кордону: є кілька нюансів

Виїжджаючи з країни, людина часто бере з собою практично всі свої фінансові заощадження. Однак, відповідно…

3 години ago

На Київщині виявили випадок сказу у вовка: що відомо

На Київщині виявили випадок сказу у вовка. Лабораторні дослідження підтвердили діагноз сказу у вовка, труп якого виявили біля…

3 години ago

Зміна правил бронювання: що нового пропонують

Кабінет міністрів вирішив переглянути стару концепцію "воюй чи працюй". Прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що поточні…

3 години ago

У 2,5 рази вище за офіційну середню зарплату: скільки заробляють українські чиновники

У липні 2024 року середня зарплата в центральних органах влади України перевищила 50 тисяч гривень, що в 2,5 раза…

3 години ago