Під час іспитів студенти нерідко стикаються з вимаганням хабарів з боку викладачів. Вимагання може бути як прямим, так і завуальованим у вигляді натяків на «подарунки», безкоштовні послуги чи передачу будь-яких майнових прав. Про алгоритм дій у таких випадках розповіли у системі безоплатної правової допомоги.
Згідно із законодавством, хабарем вважаються не лише гроші, а й будь-які інші форми матеріальної вигоди. Кримінальна відповідальність за хабарництво передбачена для обох сторін — як для того, хто дає хабар, так і для того, хто його бере. За такі злочини можуть призначатися штрафи, обмеження волі, конфіскація майна та навіть позбавлення волі строком до 12 років.
Водночас закон передбачає звільнення від відповідальності особи, яка добровільно повідомила правоохоронні органи про факт вимагання хабара ще до вручення неправомірної вигоди.
У випадку, якщо студент став жертвою вимагання, фахівці рекомендують звертатися до кількох інстанцій:
Перед зверненням важливо зібрати доказову базу. Це можуть бути аудіо- або відеозаписи розмов, переписка у месенджерах чи електронній пошті, а також покази свідків, які можуть підтвердити факт вимагання неправомірної вигоди.
У столиці було зафіксовано застосування нової модифікації російського безпілотника типу "Гербера", обладнаного нестандартною системою зв’язку.…
У 2025 році держава продовжує реалізацію заходів із підвищення пенсій для громадян, які досягли 65-річного…
Військову допомогу Україні зупинили не за наказом Дональда Трампа. Це рішення, як стверджують джерела NBC…
Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний очолює рейтинг довіри українців за підсумками червня 2025 року. Йому…
У мережі поширюється фальшивий документ, у якому йдеться про нібито евакуацію міністерств із Києва до…
Китайські інженери представили пристрій Photon Matrix, який здатен миттєво виявляти та знищувати комарів за допомогою…