Більшість українців не підтримують новий закон про мобілізацію – соцопитування

Згідно з соціологічними даними, 20% українців абсолютно не підтримують новий закон про мобілізацію. Ще 32% “скоріше не підтримують”. Таким чином, загальна частка невдоволених склала 52%.

Ще 34%, втім, підтримують чи скоріше підтримують мобілізаційний закон. Про це свідчать результати нового соцопитування від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

Опитуваним давали твердження – “Я підтримую новий закон про мобілізацію”. Після цього їм пропонували відповісти, наскільки вони з цим згодні. 

Соціологи пишуть, що серед українців “немає вираженого ставлення до закону про мобілізацію”. Втім, все-таки результати є такими, якими є: 52% скоріше незадоволені мобілізаційним документом, а 34% скоріше задоволені. Ще 14% респондентів взагалі не стали відповідати на це запитання.

Повна чи часткова підтримка закону про мобілізацію – на рівні 34%

У КМІС пов’язують такі оцінки тим, що громадяни розуміють необхідність вдосконалення рекрутингових процедур, а також особистими страхами та занепокоєнням українців. Окрім цього, соціологи акцентують, що частина респондентів може не погоджуватися лише з окремими нормами закону або мати до нього нейтральне відношення. 

Ще кілька цікавих цифр з опитування КМІС

  • 70% вважають, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану.
  • При цьому 37% не схвалюють роботу Зеленського, а схвалюють – 56%. Частка тих, хто ставиться до нього “з захопленням”, впала за 2 роки з 33% до 8%. Фіксується погіршення особистих рейтингів голови держави.
  • 58% згодні, що влада не має йти на компроміси з РФ під час мирних переговорів і воювати скільки потрібно. Ще 30% з цією думкою не погоджуються.
  • 65% підтримали твердження, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум. Проти народного волевиявлення виступили 25%.
Ставлення до компромісів з РФ та референдуму за підсумками мирних перемовин

Проблеми мобілізації в Україні

Зазначимо, що ставлення до мобілізації в Україні й справді є проблемою, оскільки для певної кількості чоловіків, які під неї підпадають, це принципове та екзистенційне питання. Масовий призов за кілька років створив соціальний феномен “ухилянтів” – громадян, які за будь-яку ціну не бажають опинитися у війську та йдуть задля цього майже на все. Наприклад, сьогодні “Інформатор” писав про 18-річного одесита, який пограбував жінку, аби отримати судимість та уникнути мобілізації – адже з судимістю чи з колонії беруть виключно на добровільній основі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Україна вже почала витрачати бюджетні мільйони на ще не укладену угоду про надра

Кабінет міністрів виділив 113 мільйонів гривень на консультаційні послуги для підготовки проекту угоди зі США…

15 секунд ago

Стало відомо, за яких умов Путін поцілує Трампа в дупу

Ціна бареля нафти "Брент" впала нижче 60 доларів, зараз вона становить 59,06. При цьому, як…

9 хв. ago

Мобілізацію хочуть посилити у рази: ТЦК ще навіть не починали?

Український дипломат та колишній постійний представник у ЄС Андрій Веселовський наголосив на нагальній необхідності мобілізаційних зусиль України.…

18 хв. ago

Пенсіонерів залишать без надбавки: в Україні змінять правила підвищення виплат

В Україні готують нові правила підвищення пенсій, і для багатьох це звучить не надто обнадійливо.…

26 хв. ago

Ціни не зупиняються: що подорожчало в Україні найбільше

За даними статистичного відомства, споживчі ціни в Україні в березні 2025 року зросли на 1,5%.…

35 хв. ago

“Накази межують із злочином”. Колишній начштабу “Азову” закликав Сирського піти у відставку

Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Богдан "Тавр" Кротевич закликав головнокомандувача ЗСУ Олександра…

44 хв. ago