Більшість українців не підтримують новий закон про мобілізацію – соцопитування

Згідно з соціологічними даними, 20% українців абсолютно не підтримують новий закон про мобілізацію. Ще 32% “скоріше не підтримують”. Таким чином, загальна частка невдоволених склала 52%.

Ще 34%, втім, підтримують чи скоріше підтримують мобілізаційний закон. Про це свідчать результати нового соцопитування від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

Опитуваним давали твердження – “Я підтримую новий закон про мобілізацію”. Після цього їм пропонували відповісти, наскільки вони з цим згодні. 

Соціологи пишуть, що серед українців “немає вираженого ставлення до закону про мобілізацію”. Втім, все-таки результати є такими, якими є: 52% скоріше незадоволені мобілізаційним документом, а 34% скоріше задоволені. Ще 14% респондентів взагалі не стали відповідати на це запитання.

Повна чи часткова підтримка закону про мобілізацію – на рівні 34%

У КМІС пов’язують такі оцінки тим, що громадяни розуміють необхідність вдосконалення рекрутингових процедур, а також особистими страхами та занепокоєнням українців. Окрім цього, соціологи акцентують, що частина респондентів може не погоджуватися лише з окремими нормами закону або мати до нього нейтральне відношення. 

Ще кілька цікавих цифр з опитування КМІС

  • 70% вважають, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану.
  • При цьому 37% не схвалюють роботу Зеленського, а схвалюють – 56%. Частка тих, хто ставиться до нього “з захопленням”, впала за 2 роки з 33% до 8%. Фіксується погіршення особистих рейтингів голови держави.
  • 58% згодні, що влада не має йти на компроміси з РФ під час мирних переговорів і воювати скільки потрібно. Ще 30% з цією думкою не погоджуються.
  • 65% підтримали твердження, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум. Проти народного волевиявлення виступили 25%.
Ставлення до компромісів з РФ та референдуму за підсумками мирних перемовин

Проблеми мобілізації в Україні

Зазначимо, що ставлення до мобілізації в Україні й справді є проблемою, оскільки для певної кількості чоловіків, які під неї підпадають, це принципове та екзистенційне питання. Масовий призов за кілька років створив соціальний феномен “ухилянтів” – громадян, які за будь-яку ціну не бажають опинитися у війську та йдуть задля цього майже на все. Наприклад, сьогодні “Інформатор” писав про 18-річного одесита, який пограбував жінку, аби отримати судимість та уникнути мобілізації – адже з судимістю чи з колонії беруть виключно на добровільній основі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago