Більшість українців не підтримують новий закон про мобілізацію – соцопитування

Згідно з соціологічними даними, 20% українців абсолютно не підтримують новий закон про мобілізацію. Ще 32% “скоріше не підтримують”. Таким чином, загальна частка невдоволених склала 52%.

Ще 34%, втім, підтримують чи скоріше підтримують мобілізаційний закон. Про це свідчать результати нового соцопитування від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

Опитуваним давали твердження – “Я підтримую новий закон про мобілізацію”. Після цього їм пропонували відповісти, наскільки вони з цим згодні. 

Соціологи пишуть, що серед українців “немає вираженого ставлення до закону про мобілізацію”. Втім, все-таки результати є такими, якими є: 52% скоріше незадоволені мобілізаційним документом, а 34% скоріше задоволені. Ще 14% респондентів взагалі не стали відповідати на це запитання.

Повна чи часткова підтримка закону про мобілізацію – на рівні 34%

У КМІС пов’язують такі оцінки тим, що громадяни розуміють необхідність вдосконалення рекрутингових процедур, а також особистими страхами та занепокоєнням українців. Окрім цього, соціологи акцентують, що частина респондентів може не погоджуватися лише з окремими нормами закону або мати до нього нейтральне відношення. 

Ще кілька цікавих цифр з опитування КМІС

  • 70% вважають, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану.
  • При цьому 37% не схвалюють роботу Зеленського, а схвалюють – 56%. Частка тих, хто ставиться до нього “з захопленням”, впала за 2 роки з 33% до 8%. Фіксується погіршення особистих рейтингів голови держави.
  • 58% згодні, що влада не має йти на компроміси з РФ під час мирних переговорів і воювати скільки потрібно. Ще 30% з цією думкою не погоджуються.
  • 65% підтримали твердження, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум. Проти народного волевиявлення виступили 25%.
Ставлення до компромісів з РФ та референдуму за підсумками мирних перемовин

Проблеми мобілізації в Україні

Зазначимо, що ставлення до мобілізації в Україні й справді є проблемою, оскільки для певної кількості чоловіків, які під неї підпадають, це принципове та екзистенційне питання. Масовий призов за кілька років створив соціальний феномен “ухилянтів” – громадян, які за будь-яку ціну не бажають опинитися у війську та йдуть задля цього майже на все. Наприклад, сьогодні “Інформатор” писав про 18-річного одесита, який пограбував жінку, аби отримати судимість та уникнути мобілізації – адже з судимістю чи з колонії беруть виключно на добровільній основі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Франція веде Європу до кризи: Reuters пояснило всі загрози

Ризики нової кризи в єврозоні зростають, але, ймовірно, умови для її виникнення ще до кінця не сформувалися.…

2 хв. ago

Долар вище 45 та повільне зростання економіки: урядовий прогноз на наступні 3 роки

Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки прогнозує зростання курсу долара до понад 45 гривень, а…

13 хв. ago

Виявлено побічний ефект аспірину: особливо стосується пенсіонерів

Щоденне вживання аспірину несе доволі серйозні ризики для здоров'я. Аспірин є розріджувачем крові, що може спровокувати…

20 хв. ago

Лист Ейнштейна із попередженням про ядерну загрозу продадуть на аукціоні: вартість приголомшує

Двосторінковий лист Альберта Ейнштейна, який попереджав Франкліна Рузвельта, тодішнього президента США, про те, що нацистська…

26 хв. ago

ТЦК отримають доступ до банківських рахунків українців: роз’яснення юриста

Представники ТЦК отримають особисті дані військовозобов'язаних чоловіків – їх нададуть міграційна та податкова служби. Стало…

32 хв. ago

Потрібно виконувати “негайно”: з 1 липня для українців у Польщі почали діяти нові правила, подробиці

З 1 липня українській біженців у Польщі очікують зміни, адже правила їхнього перебування були змінені. Вимоги…

47 хв. ago