Більшість українців не підтримують новий закон про мобілізацію – соцопитування

Згідно з соціологічними даними, 20% українців абсолютно не підтримують новий закон про мобілізацію. Ще 32% “скоріше не підтримують”. Таким чином, загальна частка невдоволених склала 52%.

Ще 34%, втім, підтримують чи скоріше підтримують мобілізаційний закон. Про це свідчать результати нового соцопитування від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

Опитуваним давали твердження – “Я підтримую новий закон про мобілізацію”. Після цього їм пропонували відповісти, наскільки вони з цим згодні. 

Соціологи пишуть, що серед українців “немає вираженого ставлення до закону про мобілізацію”. Втім, все-таки результати є такими, якими є: 52% скоріше незадоволені мобілізаційним документом, а 34% скоріше задоволені. Ще 14% респондентів взагалі не стали відповідати на це запитання.

Повна чи часткова підтримка закону про мобілізацію – на рівні 34%

У КМІС пов’язують такі оцінки тим, що громадяни розуміють необхідність вдосконалення рекрутингових процедур, а також особистими страхами та занепокоєнням українців. Окрім цього, соціологи акцентують, що частина респондентів може не погоджуватися лише з окремими нормами закону або мати до нього нейтральне відношення. 

Ще кілька цікавих цифр з опитування КМІС

  • 70% вважають, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану.
  • При цьому 37% не схвалюють роботу Зеленського, а схвалюють – 56%. Частка тих, хто ставиться до нього “з захопленням”, впала за 2 роки з 33% до 8%. Фіксується погіршення особистих рейтингів голови держави.
  • 58% згодні, що влада не має йти на компроміси з РФ під час мирних переговорів і воювати скільки потрібно. Ще 30% з цією думкою не погоджуються.
  • 65% підтримали твердження, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум. Проти народного волевиявлення виступили 25%.
Ставлення до компромісів з РФ та референдуму за підсумками мирних перемовин

Проблеми мобілізації в Україні

Зазначимо, що ставлення до мобілізації в Україні й справді є проблемою, оскільки для певної кількості чоловіків, які під неї підпадають, це принципове та екзистенційне питання. Масовий призов за кілька років створив соціальний феномен “ухилянтів” – громадян, які за будь-яку ціну не бажають опинитися у війську та йдуть задля цього майже на все. Наприклад, сьогодні “Інформатор” писав про 18-річного одесита, який пограбував жінку, аби отримати судимість та уникнути мобілізації – адже з судимістю чи з колонії беруть виключно на добровільній основі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

6 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

15 хв. ago

Порошенко прийшов на фільм про закатованих у Бучі в куртці за 6000$ – експерт заявив про цинізм політика

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…

23 хв. ago

Снігу по пояс і мінус 15: Погода на вихідні влаштує українцям “апокаліпсис”

У п'ятницю, 22 листопада, Карпати покрив рясний снігопад, на горі Піп Іван Чорногорський випав сніг…

32 хв. ago

“Наживаються на людях”: Ощадбанк запідозрили у прихованих комісіях для пенсіонерів

"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…

41 хв. ago

Нардеп заявив про постійні скарги військових на хабарі й корупцію в армії

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…

49 хв. ago