Українці увійшли до списку країн світу з найнижчим рівнем страху перед ядерним ударом

Українські соціологи разом з європейськими колегами провели масштабне дослідження у всіх країнах світу щодо ставлення людей до ядерної загрози. Виявилось, що найбільше бояться її не у Європі, а в країнах Азії, Африки й Південної Америки. Щодо настрою у конкретних країнах, то жителі України, загроза для яких видається найбільш реальною, висловили попри те найменший страх з цього приводу порівняно з іншими європейцями. 

Масштабне дослідження проводила соціологічна група “Рейтинг” у  співпраці з всесвітньо відомим інститутом “Gallup International” у межах проєкту “End of Year” 2023. Виявилось, що у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози більш песимістичні.

“Загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози. Дві п’ятих опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику“, – повідомляють соціологи. 

За їхніми совами, Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози. Загалом до таких “хоробрих оптимістів” входять жителі Ірану, Пакистану, Вірменії  – жителі цих країн живуть з думкою, що такого ризику немає або принаймні не відчувають страху з цього приводу. 

Водночас найбільше бояться ядерної загрози серед європейських Італія, Португалія, Румунія, де більш ніж половина жителів  оцінюють загрозу як високу.
Якщо говорити про весь світ, то найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої мають Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина.

Також соціологи дослідили вік людей, які бояться або не бояться “ядерки”. Виявилось, що чим люди старші, тим менше вони думають про такі ризики, натомість наймолодші респонденти мають найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози, а відповідно й страхи перед нею. 

Що думають українці про війну

Попереднє дослідження групи “Рейтинг” виявило, що більшість громадян України називають найважливішою ціллю у війні з Росією повернення кордонів 1991 року, тобто включно з Кримом та окупованими наразі частинами Донбасу. Таку відповідь вони давали на запитання про головну умову мирних переговорів з Росією, якби вони могли відбутися зараз. 

Водночас люди в Україні висловлюють  суперечливе ставлення до мобілізації: соціологи виявили, що 43% опитаних відчувають сором за ухилення перед війною, але понад 50% при цьому розуміють страх перед війною й не засуджують тих, хто не хоче воювати. При цьому найбільшою загрозою для розвитку України люди вважають не війну, а корупцію у державних органах, натомість військова агресія Росії опинилася лише на другому місці у переліку найбільших проблем країни на сучасному етапі. 

Нагадаємо, у Німеччині стверджують, що нібито російський президент Володимир  Путін збирався завдавати ядерного удару по Україні, але німецький канцлер Олаф Шольц запобіг цьому. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Американці розчаровані: рейтинг Трампа нижчий за всіх президентів, що були в США

Дональд Трамп повернув собі Овальний кабінет і очолив уряд на тлі найсильніших результатів опитувань за…

7 хв. ago

Які професії затребувані в Португалії: скільки платять українцям і за що

Станом на 2024 рік, Португалія прийняла близько 60 000 українських біженців. Наші співвітчизники обирають ту…

13 хв. ago

У Запоріжжі жінка заразилася ботулізмом після походу до косметолога: як таке могло статися

В Запоріжжі протягом 2025 року зареєстровано 2 випадки ботулізму. Перший випадок пов’язаний з вживанням риби…

18 хв. ago

ТЦК по новому шукатимуть ухилянтів: де вручать повістку

Усі підприємства в Україні зобов’язані вести військовий облік працівників, які є військовозобов'язаними або призовниками. Згідно…

25 хв. ago

Чи може виїхати за кордон чоловік, якого було виключено з військового обліку

В Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану, введених через повномасштабну війну, право чоловіків на виїзд…

43 хв. ago

За оренду квартири у Києві вже віддають зарплату: як зросли ціни

У Києві суттєво змінилася вартість оренди житла. За квітень до цінника додалося 13,69% або понад…

51 хв. ago