Погрози в інтернеті можуть мати як адміністративні, так і кримінальні наслідки. Якщо є реальна загроза життю чи здоров’ю, потерпілому слід звернутися до поліції.
Юрист Євген Буліменко розповів про те, як можуть покарати за погрози в інтернеті.
“Особа, яка вважає, що висловлювання на її адресу в інтернеті загрожують її життю або здоров’ю, повинна звернутися до органу Національної поліції для запобігання вчиненню щодо неї подальших протиправних дій та притягнення винних осіб до встановленої законом адміністративної або кримінальної відповідальності”, – каже Буліменко.
Щоб підтвердити факт погроз, потрібно буде надати доступ до переписки чи коментарів.
Погрози й лайка в інтернеті можуть бути кваліфіковані за певних обставин як дрібне хуліганство та інкримінувати за них ст. 173 Кодексу України адміністративного правопорушення.
“Вона передбачає штраф від 51 до 119 гривень або громадські роботи на строк від 40-60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на 5-15 діб”, – пояснює юрист.
Погроза вбивством може тягнути за србою кримінальну відповідальність за ст. 129 Кримінального кодексу України. Але потерпілий має мати реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози.
“За такі дії передбачено пробаційний нагляд на строк до 2 років або обмеження волі на той самий строк. Те саме діяння, вчинене членом організованої групи або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років”, – каже Буліменко.
Якщо погрози в інтернеті супроводжуються діями, спрямованими на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або спрямовані на образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, такі дії можуть мати наслідком кримінальну відповідальність за ст. 161 Кримінального кодексу України у вигляді:
“Якщо погрози в інтернеті довели людину до самогубства, дії винної особи можуть бути кваліфіковані за ст. 120 Кримінального кодексу України, за що передбачена кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк”, – наголошує юрист.
У випадку вчинення таких дій щодо особи, яка перебувала в матеріальній або іншій залежності від винуватого, або щодо двох або більше осіб, карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Якщо такі дії вчили проти неповнолітнього, тоді порушника карають позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.
Акула напала на росіянку під час популярної екскурсії. Росіянка з Москви постраждала внаслідок нападу акули під час…
Росія намагається поповнити свою армію охочими воювати проти України. Як зазначають українські посадовці, попри мирну…
Верховний суд Росії скасував заборону на в'їзд до країни правлячого в Афганістані угруповання "Талібан". Понад два десятиліття…
Українцям знову загрожує життя за графіком - водоканали попереджають про можливі обмеження подачі води. Усе…
У салоні більшості автомобілів є не лише ручки над дверима, а й маленькі гачки під ними. Багато водіїв навіть не помічають їх, але…
Чинний депутат однієї з районних рад у Росії вже три роки працює віддалено, фізично перебуваючи в Україні.…