Подвійна пенсія в Україні: коли та як її можна отримати

Міністерство соціальної політики України розробило оновлений законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему, який планують ухвалити вже у 2025 році. Про це в інтерв’ю журналісту Сергію Коробкіну розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

Спроби запровадити накопичувальну пенсійну систему в Україні тривають вже понад 20 років, проте щоразу це питання відкладається. За словами Марчак, основними перешкодами були недостатній рівень довіри до економічних інституцій, нестабільність законодавчого поля та відсутність ефективного державного регулювання.

“Детально проаналізували, чому до тих проєктів законів, які вже були зареєстровані, виникали питання, врахували всі зауваження і підготували новий урядовий законопроєкт, який враховує всі ключові ризики”, – зазначила Марчак.

Накопичувальна пенсійна система передбачає, що кожен працюючий громадянин формуватиме власні пенсійні заощадження на персональному рахунку. На відміну від солідарної системи, де внески одразу спрямовуються на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам, накопичувальні кошти зберігатимуться на індивідуальному рахунку людини, інвестуватимуться в економіку і з часом примножуватимуться.

На запитання журналіста, чи не повторить Україна негативний досвід інших країн, Марчак відповіла, що складнощі з впровадженням накопичувальної системи дійсно були в багатьох країнах, включаючи Чилі, Колумбію, Польщу, країни Балтії, Болгарію, Словаччину та Хорватію. Однак вона підкреслила, що ці країни не відмовилися від реформи, а вдосконалили її.

Для захисту коштів громадян у перші три роки система буде повністю державною. “Держава сформує цей фонд, забезпечить якісну управлінську вертикаль, і кошти в ньому будуть управлятися прозоро з чіткими правилами інвестування”, – запевнила заступниця міністра.

За даними Марчак, аналіз роботи недержавних пенсійних фондів в Україні, які діють вже понад 15 років, показує, що їхній середній рівень дохідності перевищує інфляцію. Крім того, у новому законопроєкті передбачені додаткові інструменти гарантування, аналогічні тим, що діють у банківській сфері.

Сергій Коробкін зазначає, що накопичувальна система не принесе негайних результатів для нинішніх пенсіонерів. “Це реформа, яка працюватиме на майбутнє. Але щоб у перспективі пенсії зростали, необхідно розпочати зміни вже зараз”, – підтвердила Дарина Марчак.

Наразі законопроєкт подано на розгляд уряду. Після ухвалення його Кабміном проєкт буде винесено до Верховної Ради для проходження першого читання.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Москва відкрито погрожує Європі, щоб зірвати підтримку України – ISW

Москва активізувала свою агресивну риторику проти Європи, намагаючись вплинути на її рішення щодо подальшої підтримки…

17 хв. ago

Трамп заявив, що не звинувачує Зеленського у війні

Президент США Дональд Трамп заявив, що не вважає президента України Володимира Зеленського «відповідальним за війну», але наголосив, що не…

30 хв. ago

Окупанти просунулись на фронті – DeepState

На фронті в Україні росіяни просунулися біля Розливу та у Костянтинополі Донецької області. Про це…

44 хв. ago

Чи дозволено пекти паски в Страсну п’ятницю: що варто знати

Страсна п’ятниця — найскорботніший день Великого посту, день спогадів про страждання і смерть Ісуса Христа.…

46 хв. ago

Призначення пенсії: коли та як подати заяву правильно

Українці, яким виповнилося 60 років, і які мають достатньо стажу, можуть звернутися за призначенням пенсії за…

1 годину ago

Найкращі автомобілі світу: хто потрапив до списку лідерів

У Нью-Йоркському автосалоні оголосили лауреатів міжнародної премії World Car Awards. Майже у всіх номінаціях перемогли…

1 годину ago