Переселенців позбавлять субсидій: за що відмовлять у допомозі – нові правила

Внутрішньо переміщені особи в Україні отримали можливість дистанційно подавати документи на субсидію для оренди житла. Однак нові правила містять важливі нюанси, через які багато хто може залишитися без державної допомоги, кажуть у ПФУ.

За новими умовами, ВПО можуть подати документи лише в тому випадку, якщо вони та орендодавець перебувають у різних містах. Якщо ж наймач і власник житла проживають в одному населеному пункті, то дистанційна подача документів стає неможливою. Це створює серйозні проблеми для тих, хто вже знайшов житло, але не може особисто відвідати державні установи через обставини, пов’язані з війною чи станом здоров’я.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTubeОформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Також новий алгоритм оформлення субсидій вимагає наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) як у переселенця, так і в орендодавця. Для багатьох це може стати проблемою, адже отримання КЕП вимагає додаткового часу та зусиль.

Для того щоб отримати субсидію, переселенці мають виконати наступні дії:

  1. Увійти до особистого кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду України.
  2. Заповнити онлайн-заяву та договір оренди, додати копії необхідних документів.
  3. Зберегти документи та передати їх орендодавцю через систему.
  4. Орендодавець повинен переглянути документи, підтвердити правильність внесених даних і підписати їх електронним підписом.
  5. Наймач після цього також підписує документи своїм КЕП і надсилає їх на розгляд у Пенсійний фонд.Ноутбук, скріншот: YouTube

Якщо орендодавець перебуває за кордоном, процес залишається незмінним. Однак, якщо хоча б один із учасників угоди не має електронного підпису, субсидію оформити не вдасться.

Попри те, що держава пропонує зручний алгоритм для дистанційного оформлення субсидій, він несе і певні загрози. Багато власників житла відмовляються оформлювати КЕП або просто не хочуть реєструвати орендарів офіційно, побоюючись зайвих бюрократичних процедур чи податків. У результаті переселенці опиняються у вразливій ситуації – вони можуть втратити право на фінансову підтримку та залишитися без житла.

Також залишається питання безпеки персональних даних. Оскільки документи подаються через електронні сервіси, є ризик, що шахраї можуть скористатися цією схемою для фальшивого оформлення субсидій.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Нова шахрайська схема в Telegram: українців попередили про небезпеку

Шахраї використовують фейкові відеогуртки в месенджері Telegram, щоб виманити гроші або розповсюдити фішингові посилання. Про…

5 хв. ago

НАТО відкинуло можливість поразки України у війні з РФ

Наразі Україна та її війська перебувають на дуже сильних оборонних позиціях. І навіть покращують позиції.…

17 хв. ago

Чому люди все більше хворіють на депресію: головні причини

Зростання рівня депресії у світі має кілька ключових причин. Ось основні фактори, що сприяють цьому…

29 хв. ago

Соціальна стипендія для ВПО: хто має право на отримання допомоги

Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами.…

35 хв. ago

Дрони атакували Москву і Липецьк: у містах пролунали вибухи

Росію в ніч на 4 квітня атакували безпілотники. Під ударом Москва, а також місто Липецьк.…

41 хв. ago

Батько Маска зізнався: разом із сином захоплюється Путіним

Батько мільярдера Ілона Маска, Еррол Маск, заявив, що їхня родина захоплюється російським диктатором Володимиром Путіним…

53 хв. ago