В серпні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4201, ініційований Русланом Стефанчуком. Він передбачає скасування переведення годинників на літній і зимовий час. Згідно з цим документом, Україна мала б перейти на постійний зимовий час, пише Стіна.
Однак наразі цей законопроєкт чекає на підпис президента Володимира Зеленського. Якщо до кінця березня 2025 року закон не буде підписано, українці за звичайною практикою переведуть годинники на літній час – на одну годину вперед.
Нагадаємо, що літній час зараз застосовується лише в близько 60 країнах, тоді як 140 країн або взагалі не впроваджували сезонний час, або вже відмовилися від цієї практики.
Згідно з чинними правилами, ми переходимо на літній час останньої неділі першого весняного місяця. Цього року – 30 березня о 3:00. У цей момент годинники потрібно перевести на одну годину вперед – на 04:00.
Вважається, що переведення годинників на літній і зимовий час допомагає ефективніше використовувати світловий день протягом року, оптимізувати робочі години відповідно до цього періоду, зменшити витрати на опалення та заощадити електроенергію, яка потрібна для освітлення приміщень.
Врахуйте, що більшість електронних девайсів, як-от смартгодинники, смартфони, комп’ютери, ноутбуки та планшети, переходять автоматично. А ось механічні годинники і старі моделі мобільних телефонів потрібно налаштовувати вручну.
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…
Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…
Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…
ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…
Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…