Мобілізація залишається важливим питанням в умовах воєнного стану, але не всі розуміють, які функції виконують поліція та працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Роз’яснення щодо цього дала заступниця начальника районного ТЦК у Києві Лариса Козак під час пресконференції.
Лариса Козак наголосила: поліція не має права мобілізовувати громадян без участі співробітників ТЦК. Завдання правоохоронців у цьому контексті зводяться до проведення заходів оповіщення, тобто вручення повісток.
«Мобілізовувати – ні. Але проводити заходи оповіщення без співробітників ТЦК мають право, це їх безпосередній обов’язок», – зазначила Козак.
Водночас працівники ТЦК можуть самостійно мобілізовувати громадян.
Проте, співробітники ТЦК не є правоохоронцями і не мають таких повноважень:
«Без поліцейських нам важко перевірити, чи перебуває правопорушник у розшуку. Ми не можемо здійснити адміністративне затримання або доправлення. Відповідно, у разі вчинення певної непокори військовослужбовцем ми не маємо жодних правових важелів впливу», – пояснила Лариса Козак.
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…
Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…
Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…
ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…
Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…