Мобілізація залишається важливим питанням в умовах воєнного стану, але не всі розуміють, які функції виконують поліція та працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Роз’яснення щодо цього дала заступниця начальника районного ТЦК у Києві Лариса Козак під час пресконференції.
Лариса Козак наголосила: поліція не має права мобілізовувати громадян без участі співробітників ТЦК. Завдання правоохоронців у цьому контексті зводяться до проведення заходів оповіщення, тобто вручення повісток.
«Мобілізовувати – ні. Але проводити заходи оповіщення без співробітників ТЦК мають право, це їх безпосередній обов’язок», – зазначила Козак.
Водночас працівники ТЦК можуть самостійно мобілізовувати громадян.
Проте, співробітники ТЦК не є правоохоронцями і не мають таких повноважень:
«Без поліцейських нам важко перевірити, чи перебуває правопорушник у розшуку. Ми не можемо здійснити адміністративне затримання або доправлення. Відповідно, у разі вчинення певної непокори військовослужбовцем ми не маємо жодних правових важелів впливу», – пояснила Лариса Козак.
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
В серпні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4201, ініційований Русланом Стефанчуком. Він передбачає скасування…
НАБУ та САП повідомили про підозру народному депутату України, який став співорганізатором злочинної групи, що…
Вчені ідентифікували новий вид гігантського рогатого динозавра, який мешкав на території сучасної Північної Африки близько 95…
В Україні з обіцяного гігавата розподіленої генерації електроенергії реалізовано лише 133 МВт, що становить лише…
У 2025 році українська пенсійна система передбачає нарахування пенсій на основі страхового стажу та розміру…