Основними й першочерговими спадкоємцями майна певної особи є її діти. Якщо спадщина передається кільком дітям, то її розподіляють між ними рівними частинами.
Однак трапляється, що одного зі спадкоємців можуть повністю позбавити права на спадщину. Про це йдеться у статті 1224 Цивільного кодексу.
У разі, якщо спадкоємець не забезпечував належного піклування про спадкодавця (який, наприклад, через вік, стан здоров’я або фізичні вади потребував допомоги), суд має право позбавити такого спадкоємця права на спадщину. Це положення стосується як батьків, так і повнолітніх дітей.
Під час судового розгляду враховуються такі аспекти:
Варто зазначити, що у разі, якщо суд встановить неналежну поведінку спадкоємця, його можуть визнати негідним. Це означає повну втрату права на спадщину.
За даними Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, підставами для позбавлення права на спадкування є такі випадки:
Зазначені підстави стосуються всіх категорій спадкоємців, включно з тими, хто має право на обов’язкову частку у спадщині, а також осіб, на користь яких було оформлено заповідальний відказ.
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…
Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…
Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…
ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…
Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…