Основними й першочерговими спадкоємцями майна певної особи є її діти. Якщо спадщина передається кільком дітям, то її розподіляють між ними рівними частинами.
Однак трапляється, що одного зі спадкоємців можуть повністю позбавити права на спадщину. Про це йдеться у статті 1224 Цивільного кодексу.
У разі, якщо спадкоємець не забезпечував належного піклування про спадкодавця (який, наприклад, через вік, стан здоров’я або фізичні вади потребував допомоги), суд має право позбавити такого спадкоємця права на спадщину. Це положення стосується як батьків, так і повнолітніх дітей.
Під час судового розгляду враховуються такі аспекти:
Варто зазначити, що у разі, якщо суд встановить неналежну поведінку спадкоємця, його можуть визнати негідним. Це означає повну втрату права на спадщину.
За даними Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, підставами для позбавлення права на спадкування є такі випадки:
Зазначені підстави стосуються всіх категорій спадкоємців, включно з тими, хто має право на обов’язкову частку у спадщині, а також осіб, на користь яких було оформлено заповідальний відказ.
Кабмін може розглянути підвищення зарплат поліцейським, повідомив очільник МВС Ігор Клименко. За його словами, середня…
Адміністрація президента США Джо Байдена розсекретила інформацію про те, як вона допомогла Україні в розвитку військової індустрії…
З 1 січня 2025 року в Польщі набрали чинності нові вимоги для іноземців, які бажають…
Курс долара у наступні 12 місяців продовжить зростання. Такі прогнози дають фінансові аналітики, банкіри, керівники…
Тимчасова слідча комісія ВРУ щодо ТЦК та порушень прав громадян припинила роботу через опір генералітету.…
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України затвердило оновлений порядок та періодичність проведення медичних оглядів дітей. Це на думку…