Для отримання відстрочки військовозобов’язаний має написати заяву та подати до ТЦК відповідні документи. Проте трапляються випадки, коли громадян мобілізують, незважаючи на надані документи.
Як діяти у подібній ситуації, пояснив адвокат Роман Лихачов у коментарі виданню “Телеграф“.
За словами правозахисника, військовозобов’язаним рекомендується подавати до ТЦК заяву на відстрочку та пакет відповідних документів поштою рекомендованим листом з описом та зворотним повідомленням про вручення або електронною поштою. Це стосується випадків, коли відстрочку потрібно продовжити через закінчення її терміну дії.
Роман Лихачов пояснив, що такий підхід дозволить зафіксувати факт подання заяви на розгляд комісії. Якщо ТЦК видадуть “бойову” повістку без урахування поданої заяви, то військовозобов’язаного будуть підстави для звернення до суду.
“Зазвичай представники ТЦК у суді стверджують, що не були поінформовані про підстави для відстрочки й не отримували заяву від особи“, – зазначив правозахисник.
Якщо буде доказ, що заяви та документи на відстрочку подавалися належним чином, то суд буде зобов’язаний розглянути позов громадянина.
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками…
Через війну, яку розпочала Росія, багато наших громадян були змушені покинути свої домівки та виїхати…
Українців закликали бути обережними при обміні доларів і сказали, на що потрібно звернути увагу. Про це пише "Хвиля". При…
З початку повномасштабної війни кількість українців з інвалідністю лише зростає. Однак навіть таким людям вручають повістки й…
У середу, 8 січня, понад 20 людей зазнали поранень, коли слон раптово став агресивним під…
У США стався курйозний інцидент за участю скандального пасажира, який ледь не влаштував авіакатастрофу. Чоловік відкрив аварійний…