Для отримання відстрочки військовозобов’язаний має написати заяву та подати до ТЦК відповідні документи. Проте трапляються випадки, коли громадян мобілізують, незважаючи на надані документи.
Як діяти у подібній ситуації, пояснив адвокат Роман Лихачов у коментарі виданню “Телеграф“.
За словами правозахисника, військовозобов’язаним рекомендується подавати до ТЦК заяву на відстрочку та пакет відповідних документів поштою рекомендованим листом з описом та зворотним повідомленням про вручення або електронною поштою. Це стосується випадків, коли відстрочку потрібно продовжити через закінчення її терміну дії.
Роман Лихачов пояснив, що такий підхід дозволить зафіксувати факт подання заяви на розгляд комісії. Якщо ТЦК видадуть “бойову” повістку без урахування поданої заяви, то військовозобов’язаного будуть підстави для звернення до суду.
“Зазвичай представники ТЦК у суді стверджують, що не були поінформовані про підстави для відстрочки й не отримували заяву від особи“, – зазначив правозахисник.
Якщо буде доказ, що заяви та документи на відстрочку подавалися належним чином, то суд буде зобов’язаний розглянути позов громадянина.
У грудні 2024 року президенту Володимиру Зеленському довіряли 52% українців, не довіряли 39%. Решта 9%…
Україна не здійснюватиме примусових заходів для повернення своїх громадян із-за кордону. Влада прагне, аби повернення…
Підвищення податків в Україні наприкінці минулого року вже спровокувало хвилю закриття фізичних осіб-підприємців. І вірогідно,…
На тлі наближення інавгурації нового президента США Дональда Трампа, який має намір “посадити Росію та…
В Україні існує ціла низка підстав для цілком законного припинення нарахування пенсійних виплат. У Пенсійному фонді пояснили,…
Яєчна шкаралупа це високоефективне натуральне добриво для підвищення врожайності, але просто розкидати її недостатньо, і…