Українці змінюють свою думку про поляків: результати опитування

Симпатії українців до Польщі помітно знизилися у 2024 році, порівняно з попередніми роками. Як свідчать результати дослідження Info Sapiens, яке було замовлене Центром Мєрошевського, рівень позитивного ставлення до Польщі знизився майже вдвічі від початку повномасштабної війни.

У 2024 році лише 41% українців позитивно ставляться до Польщі, з яких 4% зазначають “дуже добре” ставлення, а 37% — “добре”. Для порівняння, у 2022 році позитивно ставились до поляків 83%, а у 2023 році — 67%. 

Натомість зросла кількість тих, хто висловлює нейтральне ставлення — з 15% у 2022 році до 53% цього року. Крім того, негативно до поляків ставиться 2% українців.

Хоча 34% українців не бачать серйозних проблем у відносинах з Польщею. Однак існують основні причини негативу з боку українців.

  • – Економічні питання: блокада кордону, зернова криза та конкуренція на аграрному ринку — 29%;
  • – Історичні суперечки: Волинська трагедію, постать Степана Бандери та територіальні претензії — 25%;
  • – Погане ставлення до українців і біженців — 4%.

“На результати вплинули передусім протести фермерів на кордоні. Для Польщі це питання мало суто політичний вимір, для українців – вимір гідності. Вони витлумачили викидання зерна як неповагу до їхньої праці. Щобільше, це шокуюча асоціація, адже живою травмою українського суспільства є Голодомор”, — пояснює доцентка політології з Університету Миколи Коперника Агнешка Бриц.

Крім того, за її словами, цією темою також скористалась Росія, яка активно поширює свою пропаганду та теорії змови.

В іншому питанні, 60% українців вважають твердження про намір Польщі окупувати західні регіони України абсолютною брехнею, тоді як 30% допускають, що в цьому може бути частка правди. Ще 4% українців сприймають таке твердження як абсолютну правду.

“Росіяни намагаються вбити клин між поляками та українцями і працюють над цією метою задовго до 2022 року. Наситивши соціальні медіа підозрами, що поляки, можливо, хочуть повернути собі західну Україну, вони посіяли зерно, яке сьогодні приносить плоди у формі підозри”, — додає Бриз.

Попри зниження рівня симпатій, Польща залишається одним із лідерів у наданні допомоги Україні. За військову та гуманітарну підтримку українці найбільше вдячні Великій Британії — 34%, Німеччині -29% та Польщі — 23%. Крім того, у звіті зазначається, що попри періодичні кризи українці впевнені, що Польща й надалі допомагатиме їм як у відсічі російської агресії — 86%, так і у вступі до Європейського Союзу — 76%.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

31 хв. ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

2 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

2 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

2 години ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

2 години ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

3 години ago