У військовий час процес вручення повісток у ТЦК стає важливою юридичною темою, адже від коректності цієї процедури залежить правомірність можливих штрафів за неявку. Адвокат і активіст Дмитро Франчук пояснив, які аспекти впливають на законність повісток і чи можна уникнути відповідальності, якщо вона була вручена неправильно.
За словами Франчука, згідно з законодавством, повістка має бути вручена особисто в руки військовозобов’язаному. Способи на кшталт передачі через сусідів, родичів чи залишення у поштовій скриньці є юридично недійсними. Також роботодавець, якщо йому доручено передати документ, повинен забезпечити, щоб військовозобов’язаний отримав її особисто.
Якщо повістку надсилають поштою, вона повинна відповідати кільком критеріям:
Якщо адресат не забрав лист у встановлений термін, він вважається врученим.
Франчук наголошує: якщо повістку просто залишили у поштовій скриньці або передали сусідам, це не створює юридичних зобов’язань для військовозобов’язаного. Адже немає доказів, що документ отримав саме той, кому він адресований.
“Лист міг загубитися, його могли вкрасти або отримав інший мешканець будинку. Такі дії також порушують право громадянина на особисте отримання інформації”, — пояснив адвокат.
Українця можуть оштрафувати за ігнорування повістки лише у випадку, якщо вона була вручена згідно з законом, і військовозобов’язаний свідомо її проігнорував. В інших ситуаціях притягнення до відповідальності є незаконним.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…