Усім українцям з 1 січня перерахують плату за доставку газу. Сам тариф не зміниться, проте суми у платіжках будуть відрізнятися. Так, під час перерахунку враховуватимуть новий період (газовий рік 2023/2024). У результаті ті, хто збільшив споживання газу, з початку року сплачуватимуть за доставку більше. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.
В Україні платять за доставку того об’єму газу, який витратили за попередній газовий рік: з 1 жовтня по 30 вересня. Зараз українці платять з урахуванням того об’єму, який вони використали з жовтня 2022-го до вересня 2023-го. А в 2025-му платитимуть залежно від об’ємів споживання з жовтня 2023-го до вересня 2024-го.
Важливо, щоб українці вчасно подавали покази газових лічильників. Інакше газовики використають усереднені показники, які можуть бути вищі за об’єми фактичного споживання. Розглянемо один із прикладів. Якщо за газовий рік 2022-2023-го в Київській області ви спожили 1100 кубометрів газу, то зараз маєте платити щомісяця 163,9 грн (тобто за 91,6 кубометр газу).
Якщо з жовтня минулого року до кінця вересня цього року ви спожили, наприклад, 1300 кубометрів, то з 1 січня 2025-го щомісяця доведеться платити 193,7 грн (тобто вже за 108,3 куб). Так, об’єм споживання за газовий рік ділять на 12. Отриману цифру множать на тариф для конкретного міста – це і є розмір щомісячного платежу.
При цьому є мінімальний обсяг. Якщо у вас є лише газова плита, то за рік вам нарахують щонайменше 39 кубів доставки газу. Навіть якщо ви взагалі не споживали газ. Якщо у вас є газовий бойлер, мінімальний обсяг споживання становить уже 126 кубів, а з опаленням – 314 кубометрів.
У Чернівецькій області за доставку кожного кубометру газу доведеться платити 2,388 грн. Якщо в середньому ви споживаєте 200 кубів, щомісячна плата складатиме 477,6 грн. Але це тільки в тому випадку, якщо ви живете в Чернівецькій області. За доставку такого самого об’єму газу мешканцю Києва доведеться платити значно менше.
У столиці тариф на доставку становить усього 0,384 грн. Тобто за 200 кубів доведеться платити щомісячно 76,8 грн. Це в 6,2 раза менше, ніж заплатить мешканець Чернівецької області.
“Плата за розподіл газу використовується на обслуговування та утримання газових мереж, роботу аварійно-диспетчерської служби, оплату праці фахівців, які щодня підтримують роботу газопроводів на належному рівні. Крім того, “Вінницягаз” інвестує в реконструкцію і модернізацію газових мереж”, – пояснюють тариф на доставку в “Вінницягаз”. До речі, у Вінниці один із найвищих тарифів.
Чим більші мережі і чим менше споживачів, тим вищий тариф. Саме тому в найбільш густонаселеному Києві найнижчий тариф на доставку блакитного палива в Україні. Менше 2 гривень за куб також платять у Волинській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях. В інших регіонах платять більш ніж 2 грн за куб.
Українцям, які систематично ігнорують рахунки за комунальні послуги, слід готуватись до неминучих наслідків. У деяких…
Держстат опублікував оновлені дані про ціни на оренду квартир по Україні. У двох областях, де…
Суд у США ухвалив рішення, яке може змінити майбутнє популярної соцмережі TikTok для американців. Апеляційний…
Стало відомо, що пілотна програма, спрямована на сприяння поверненню українців з-за кордону, має бути запущена…
Цьогоріч для військових було впроваджено спеціальну надбавку – 70 тисяч гривень. Це одна з норм…
Україна потребує надійних безпекових гарантій, щоб запобігти повторним спробам російської армії окупувати наші території. Як…