Українцям розсилають третю платіжку за газ — за що ще здиратимуть гроші

«Газмережі» продовжують вдосконалювати уміння у фінансовому балансуванні на нервах громадян. Тепер вони вирішили “потішити” українців новим сюрпризом — третьою платіжкою за газ, яку вже почали розсилати. Цього разу рахунок покриває вартість обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. І, на жаль, це не чергова «опція», а обов’язкова плата, яка з 2024 року стане регулярною.

За даними компанії, перевірка і обслуговування газових систем потрібні, аби уникнути витоків газу, які, виявляється, є не просто можливими, а численними. Наприклад, у Київській області газовики виявили понад 12 тисяч витоків під час техобслуговування 2,5 тисяч багатоквартирних будинків. Це, на думку «Газмережі», є аргументом на користь нових платіжок — щоб люди спали спокійніше, інформує портал Стіна.

«Мешканці 116 тисяч квартир тепер можуть користуватися газом без страху за своє життя. Але платіжки за виявлення і ліквідацію цих витоків уже в дорозі до своїх адресатів», — повідомляє «Газмережі». Киянам обіцяють, що ця платіжка — одноразова, і надходить раз на три чи п’ять років, залежно від стану газових мереж. Якщо газова система у вашому будинку старша за 25 років, обслуговування буде проводитися кожні три роки. Якщо молодша — раз на п’ять.

Ціна за таке техобслуговування залежить від будинку: хтось віддасть лише 40,16 гривень, а комусь пощастило менше — скажімо, мешканці цегляного двоповерхового будинку будуть змушені заплатити майже 1,5 тисячі гривень з квартири. Власники панельної багатоповерхівки, навпаки, отримають рахунки всього на 95,15 гривень.

Платіжка буде надіслана після фактичного виконання робіт, а графіки обслуговування вже доступні на сайтах філій «Газмережі». Там же можна перевірити приблизну вартість послуг, щоб морально підготуватися.

До пакету техобслуговування входить не лише огляд газопроводів, а й перевірка їхньої щільності, випробування на тиск, перевірка газового обладнання та обслуговування запірних пристроїв. Усе це має на меті забезпечити безпечне використання газу для мешканців, хоча досягнення цієї мети вимагає від громадян нових фінансових вкладень.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Мороз як антидепресант: як холод зміцнює сон і знижує тривожність

Тема кріостимуляції, або лікування холодом, стає все популярнішою, і ось чому. Французькі вчені з університету…

2 години ago

ЦАХАЛ завдав ударів по командних центрах «Хезболли» у Бейруті

У суботу ввечері, 16 листопада, Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) здійснила четверту серію ударів по командних…

2 години ago

Лось потрощив автомобілі в автосалоні Швеції: епічне відео

Прикра ситуація сталася в автосалоні у Швеції на околиці міста Гетеборг. Туди забрів лось та…

2 години ago

Жінки з яким розміром грудей найбажаніші: хто в топі

Якби естетичні стандарти жінок були запущені як маркетинговий продукт, то популярність цих «товарів» змінювалась би…

3 години ago

Вчені назвали головні загрози для здоров’я від надмірного вживання цукру

Кожен організм потребує енергії, і основним джерелом є глюкоза – єдиний вид цукру, який дійсно…

3 години ago

Які автомобілі найлегше продати в Україні: рейтинг

Українці шукають на вторинному ринку авто, які зможуть вижити на наших дорогах і не вимагатимуть…

3 години ago