Українцям розсилають третю платіжку за газ — за що ще здиратимуть гроші

«Газмережі» продовжують вдосконалювати уміння у фінансовому балансуванні на нервах громадян. Тепер вони вирішили “потішити” українців новим сюрпризом — третьою платіжкою за газ, яку вже почали розсилати. Цього разу рахунок покриває вартість обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. І, на жаль, це не чергова «опція», а обов’язкова плата, яка з 2024 року стане регулярною.

За даними компанії, перевірка і обслуговування газових систем потрібні, аби уникнути витоків газу, які, виявляється, є не просто можливими, а численними. Наприклад, у Київській області газовики виявили понад 12 тисяч витоків під час техобслуговування 2,5 тисяч багатоквартирних будинків. Це, на думку «Газмережі», є аргументом на користь нових платіжок — щоб люди спали спокійніше, інформує портал Стіна.

«Мешканці 116 тисяч квартир тепер можуть користуватися газом без страху за своє життя. Але платіжки за виявлення і ліквідацію цих витоків уже в дорозі до своїх адресатів», — повідомляє «Газмережі». Киянам обіцяють, що ця платіжка — одноразова, і надходить раз на три чи п’ять років, залежно від стану газових мереж. Якщо газова система у вашому будинку старша за 25 років, обслуговування буде проводитися кожні три роки. Якщо молодша — раз на п’ять.

Ціна за таке техобслуговування залежить від будинку: хтось віддасть лише 40,16 гривень, а комусь пощастило менше — скажімо, мешканці цегляного двоповерхового будинку будуть змушені заплатити майже 1,5 тисячі гривень з квартири. Власники панельної багатоповерхівки, навпаки, отримають рахунки всього на 95,15 гривень.

Платіжка буде надіслана після фактичного виконання робіт, а графіки обслуговування вже доступні на сайтах філій «Газмережі». Там же можна перевірити приблизну вартість послуг, щоб морально підготуватися.

До пакету техобслуговування входить не лише огляд газопроводів, а й перевірка їхньої щільності, випробування на тиск, перевірка газового обладнання та обслуговування запірних пристроїв. Усе це має на меті забезпечити безпечне використання газу для мешканців, хоча досягнення цієї мети вимагає від громадян нових фінансових вкладень.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Вартість комуналки, продуктів та розмір зарплат в Нью-Йорку, Варшаві та Києві: де жити дешевше

Порівнювати вартість життя у великих містах світу — це завжди як гра в шахи: хоч…

9 хв. ago

Цієї зими без світла: експерт назвав 5 українських міст, що поринуть у темряву

Якщо вам здалося, що українські зими і так досить суворі, то тримайтеся: ситуація може стати…

21 хв. ago

Тиск Трампа на Зеленського може призвести до масових заворушень в Україні

З надією на мир, обіцяний новообраним президентом США Дональдом Трампом, з’явилася і тінь тривоги —…

29 хв. ago

У Франції захоплено заручників: син ресторатора забарикадувався у закладі батька

У передмісті Парижа, в містечку Іссі-ле-Муліно, суботній день обернувся на справжню драму. Син власника місцевої…

41 хв. ago

Україні загрожує колапс системи ЖКГ: експерт пояснив, чому все розвалюється

Якщо вам здається, що система ЖКГ в Україні і так тримається на чесному слові, приготуйтесь…

1 годину ago

Скільки співробітників ТЦК насправді мають бойовий досвід: нардеп розвіяв усі міфи

Українська депутатка Ганна Скороход пролила світло на реальний стан справ у Територіальних центрах комплектування (ТЦК),…

1 годину ago