Ухилянтам дадуть три дні: наслідки будуть важкими

Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку, що прирівнюють порядок зберігання повісток від територіальних центрів комплектування до правил для судових повісток.

Зміни передбачають, що чоловіки, яким надійшла повістка через поштовий зв’язок, матимуть лише три робочі дні, щоб забрати рекомендований лист із позначкою «Повістка ТЦК». У разі невиконання цього зобов’язання, на них може бути накладений штраф від 17 000 до 25 500 гривень.

Згідно з постановою Кабміну від 8 жовтня 2024 року № 1147, змінено порядок вручення повісток, що передбачає їх особисту доставку за зазначеною адресою. Якщо адресат відсутній за вказаною адресою під час доставки, працівник поштового відділення інформує його за наявним номером телефону або вкладає повідомлення у поштову скриньку про надходження повістки.

Повістки розсилатимуть поштою. Фото: nta.ua

З моменту інформування про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК», у чоловіків є три робочі дні для його отримання. Якщо ж протягом цього часу вони не забрали повістку, працівник поштового зв’язку робить відмітку «Адресат відсутній за зазначеною адресою» та повертає лист до відправника. Такий запис вважається належним підтвердженням про вручення повістки, після чого ТЦК може винести постанову про штраф.

У випадку, коли адресат відмовляється від отримання рекомендованого листа, працівник поштового зв’язку робить позначку «Адресат відмовився» і повертає лист до відправника протягом наступного робочого дня. Це також вважається належним повідомленням для ТЦК, що дає їм право на подальше ухвалення рішення щодо штрафу.

Як діяти, щоб уникнути санкцій

  1. Слідкуйте за поштовими повідомленнями: Якщо отримали сповіщення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК», не зволікайте з його отриманням. У вас є три робочі дні для цього.
  2. Оновлюйте інформацію у ТЦК: Важливо тримати актуальними свої контактні дані та адресу проживання, щоб уникнути проблем з повідомленням про виклик.
  3. Зберігайте докази: Якщо ви отримуєте повістку, обов’язково фіксуйте факт отримання або відмови, оскільки це може допомогти у разі виникнення спірних ситуацій.

Відповідно до чинних змін, підтвердженням отримання повістки може бути:

  • День фактичного отримання рекомендованого листа;
  • Позначка про відмову від отримання;
  • Позначка про відсутність особи за вказаною адресою.

Усі ці варіанти вважаються належним повідомленням. Якщо після такого сповіщення адресат не з’явився до ТЦК, йому загрожує адміністративна відповідальність із накладенням штрафу.

Романчук Микола

Recent Posts

“Укрзалізниця” виставляє на аукціон площі на залізничних вокзалах: серед лотів Центральний вокзал Києва

В “Укрзалізниці” заявили про відновлення практики оренди площ на залізничних вокзалах країни. Про це повідомляє…

2 хв. ago

Названо п’ять особливостей онкологічних захворювань, які провокує війна

В Україні зростає кількість занедбаних випадків раку, адже люди менше звертають увагу на своє здоров'я. Про…

20 хв. ago

5-річний хлопчик став наймолодшим вчителем в історії людства: в чому його талант (фото)

Торік Пратьякш Віджай з Індії отримав роботу своєї мрії, хоча на той час йому було…

23 хв. ago

Сотні гривень за куб: нове підвищення тарифів на комунальні послуги позбавить останньої копійки

Комунальні підприємства оголосили про підвищення тарифів, посилаючись на нерентабельність поточних тарифів на послуги зі збору…

26 хв. ago

Фіцо заявив, що «імовірність закінчення війни в Україні найближчим часом дуже висока»

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вважає, що імовірність закінчення війни в Україні найближчим часом «дуже висока». Про це він заявив у…

28 хв. ago

В одному з 7 див світу знайшли секретну гробницю зі скелетами (фото, відео)

Навіть давно відомі дива світу можуть таїти в собі нерозгадані секрети. Таємну гробницю, у якій було 12 скелетів,…

31 хв. ago