Ухилянтам дадуть три дні: наслідки будуть важкими

Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку, що прирівнюють порядок зберігання повісток від територіальних центрів комплектування до правил для судових повісток.

Зміни передбачають, що чоловіки, яким надійшла повістка через поштовий зв’язок, матимуть лише три робочі дні, щоб забрати рекомендований лист із позначкою «Повістка ТЦК». У разі невиконання цього зобов’язання, на них може бути накладений штраф від 17 000 до 25 500 гривень.

Згідно з постановою Кабміну від 8 жовтня 2024 року № 1147, змінено порядок вручення повісток, що передбачає їх особисту доставку за зазначеною адресою. Якщо адресат відсутній за вказаною адресою під час доставки, працівник поштового відділення інформує його за наявним номером телефону або вкладає повідомлення у поштову скриньку про надходження повістки.

Повістки розсилатимуть поштою. Фото: nta.ua

З моменту інформування про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК», у чоловіків є три робочі дні для його отримання. Якщо ж протягом цього часу вони не забрали повістку, працівник поштового зв’язку робить відмітку «Адресат відсутній за зазначеною адресою» та повертає лист до відправника. Такий запис вважається належним підтвердженням про вручення повістки, після чого ТЦК може винести постанову про штраф.

У випадку, коли адресат відмовляється від отримання рекомендованого листа, працівник поштового зв’язку робить позначку «Адресат відмовився» і повертає лист до відправника протягом наступного робочого дня. Це також вважається належним повідомленням для ТЦК, що дає їм право на подальше ухвалення рішення щодо штрафу.

Як діяти, щоб уникнути санкцій

  1. Слідкуйте за поштовими повідомленнями: Якщо отримали сповіщення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК», не зволікайте з його отриманням. У вас є три робочі дні для цього.
  2. Оновлюйте інформацію у ТЦК: Важливо тримати актуальними свої контактні дані та адресу проживання, щоб уникнути проблем з повідомленням про виклик.
  3. Зберігайте докази: Якщо ви отримуєте повістку, обов’язково фіксуйте факт отримання або відмови, оскільки це може допомогти у разі виникнення спірних ситуацій.

Відповідно до чинних змін, підтвердженням отримання повістки може бути:

  • День фактичного отримання рекомендованого листа;
  • Позначка про відмову від отримання;
  • Позначка про відсутність особи за вказаною адресою.

Усі ці варіанти вважаються належним повідомленням. Якщо після такого сповіщення адресат не з’явився до ТЦК, йому загрожує адміністративна відповідальність із накладенням штрафу.

Романчук Микола

Recent Posts

Під Москвою горить будівля військового аеродрому “Чкаловський” (відео)

На військовому аеродромі "Чкаловський" у Московській області РФ сталася пожежа. Про це повідомило російське видання Astra. Журналісти з посиланням…

21 хв. ago

У Путіна відреагували на план перемоги Зеленського

Дочекавшись офіційного представлення плану перемоги президентом Володимиром Зеленським у Верховній Раді, Кремль у традиційній для…

26 хв. ago

Користувачів “Резерв+” можуть чекати неприємності: про що йдеться

У Telegram шахраї поширюють шкідливі повідомлення через фейковий бот "Резерв+". Вони виглядають як "порада" від…

30 хв. ago

Українські надра на трильйони доларів потрапили до Плану перемоги Зеленського

У четвертому пункті Плану перемоги, який Володимир Зеленський презентував 16 жовтня, йдеться про економічне зростання держави.…

34 хв. ago

Викликали у вихідний: чоловік дорогою на роботу виграв 1 млн доларів

Житель штату Міссурі (США) розповів, що його викликали на роботу у вихідний день, що допомогло…

37 хв. ago

Ледарі мають рацію: щоб спалювати більше зайвих калорій, потрібно частіше відпочивати

Дослідники знайшли незвичайну пораду для пішоходів, які хочуть спалити більше калорій: замість того, щоб безперервно рухатися від початку…

40 хв. ago