Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку, що прирівнюють порядок зберігання повісток від територіальних центрів комплектування до правил для судових повісток.
Зміни передбачають, що чоловіки, яким надійшла повістка через поштовий зв’язок, матимуть лише три робочі дні, щоб забрати рекомендований лист із позначкою «Повістка ТЦК». У разі невиконання цього зобов’язання, на них може бути накладений штраф від 17 000 до 25 500 гривень.
Згідно з постановою Кабміну від 8 жовтня 2024 року № 1147, змінено порядок вручення повісток, що передбачає їх особисту доставку за зазначеною адресою. Якщо адресат відсутній за вказаною адресою під час доставки, працівник поштового відділення інформує його за наявним номером телефону або вкладає повідомлення у поштову скриньку про надходження повістки.
З моменту інформування про надходження рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК», у чоловіків є три робочі дні для його отримання. Якщо ж протягом цього часу вони не забрали повістку, працівник поштового зв’язку робить відмітку «Адресат відсутній за зазначеною адресою» та повертає лист до відправника. Такий запис вважається належним підтвердженням про вручення повістки, після чого ТЦК може винести постанову про штраф.
У випадку, коли адресат відмовляється від отримання рекомендованого листа, працівник поштового зв’язку робить позначку «Адресат відмовився» і повертає лист до відправника протягом наступного робочого дня. Це також вважається належним повідомленням для ТЦК, що дає їм право на подальше ухвалення рішення щодо штрафу.
Відповідно до чинних змін, підтвердженням отримання повістки може бути:
Усі ці варіанти вважаються належним повідомленням. Якщо після такого сповіщення адресат не з’явився до ТЦК, йому загрожує адміністративна відповідальність із накладенням штрафу.
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…