Кожна річ, набута за час шлюбу, крім того, що за законом не підлягає поділу, є спільною сумісною власностю подружжя.
До того ж не важливо, на ім’я кого з подружжя вони були придбані чи внесені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом, – нагадує ЮрШтаб.
У випадку розлучення майно може бути поділеним за домовленістю сторін або у судовому порядку.
Поділу підлягає загальне майно, яке було нажито спільно в період шлюбу. Це може бути рухоме і нерухоме майно, грошові заощадження, цінне обладнання тощо. Воно ділиться між подружжям у рівних частках, але в окремих випадках частка може бути зменшена або збільшена в судовому порядку.
Яке майно не підлягає поділу:
Суд може визнати за другим з подружжя право на частку премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.
Якщо шлюб не розірвано, але подружжя фактично припинило відносини та живе окремо, то майно, набуте сторонами за цей період може бути за рішенням суду визнане роздільним (таким, що не підлягає поділу).
У країні, де платіжки за комуналку часом схожі на якусь "катівню" для гаманця, питання «чи…
На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…
Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…
Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…
Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…
Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…