Якщо план — зимувати в Європі: що потрібно зробити ще в Україні

Багато хто з майбутніх біженців вагається: чи варто займатися “паперовою роботою” та оформлювати документи, якщо точно знаєш, що приїхав лише до весни? Експерти впевнені: оформлювати тимчасовий захист має сенс навіть у тому випадку, якщо людина хоче приїхати на кілька місяців, особливо якщо це її перший виїзд до Європи після початку повномасштабної війни. Про це пише Фокус.

Щоб встигнути за три-чотири місяці оформити документи, почати шукати роботу та навіть отримувати якусь допомогу від приймаючої країни, потрібно починати діяти ще до виїзду з України.

“Насамперед, ще з України варто звернутися до міграційних служб та організацій, які допомагають у підготовці необхідних документів та надають інформацію про міграційні процедури, — порадила Мар’яна Семенюк, директорка з рекрутації ринків СНД Міграційної платформи EWL. — Також важливо заздалегідь вивчити інформацію про житло, соціальну підтримку, і можливості працевлаштування в потенційних країнах прибуття. Для тих, кому важливо знайти роботу, можна звернутися до перевірених компаній з працевлаштування. Вони, крім роботи, допомагають з оформленням документів на перебування у країні, часто забезпечують або допомагають з пошуком житла і гарантованої роботи”.

Щодо документів та допомоги, то, каже експертка, час оформлення може значно відрізнятися залежно від країни. Наприклад, в Польщі та країнах Балтії процес може зайняти менше часу, ніж у країнах Західної Європи. Тож важливо вже з України почати дізнаватися про вимоги та процедури у конкретній країні, а також про можливу підтримку від місцевих організацій.

У Європі часто надають роботу з проживаннямФото: Getty Images

Рекрутерка компанії з працевлаштування Hendersons OÜ (Естонія) Олена Антонів радить ще з України записатися на прийом до служби, яка займається наданням статусу біженця. Наприклад, в Естонії це поліція, і черга тут довга: на початку вересня можна було записатися лише на кінець жовтня. Поліція за підсумками очної зустрічі звернеться до департаменту соціального страхування, який знайде тимчасове житло.

Також можна знайти житло самостійно або звернутися до фірми з працевлаштування у конкретній країні з проханням знайти роботу з проживанням (найчастіше це гуртожиток чи орендована квартира, де проживають по дві особи у кімнаті). Причому все це теж можна зробити, перебуваючи в Україні.

Щоб встигнути за три-чотири місяці оформити документи, почати шукати роботу та навіть отримувати якусь допомогу від приймаючої країни, потрібно починати діяти ще до виїзду з України

Інформацію про компанію з працевлаштування можна знайти у спеціалізованих групах в Фейсбуці, через українські фірми-посередники (естонська фірма шукає вакансії безкоштовно, українська — ні), а також просто загугливши “робота для українців у…”. Крім того, деякі компанії розміщують рекламу в автобусах-перевізниках.

“При зверненні до фірми з працевлаштування фахівці можуть самі забронювати час у поліції, допомогти з оформленням документів, а після приїзду поселити в гуртожитку, — розповідає Олена Антонів. – Оформлення документів займає близько двох тижнів, плату за житло за цей час часто не беруть”.

Коломієць Надія

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

1 годину ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

1 годину ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

4 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago