Військовозобовʼязані не беруть повістку: юристи пояснили, які наслідки та покарання їм загрожує

Юристи розповіли, що буде якщо військовозобов’язаний відмовиться від повістки. Раніше ми вже розповідали, які повістки зараз можуть вручити українцям. Тож яке покарання та наслідки очікують тих, хто не прийняв її?

Про це розповіли в юридичній компанії “Бачинський та партнери”. Там зазначили, що перш ніж відмовитись від повістки, варто проконсультуватися із мобілізаційним юристом.

Яка підстава для відмови брати повістку

Повістка означає виклик військовозобов’язаного до ТЦК з метою виконання правил військового обліку – найчастіше, з метою постановки на військовий облік, оновлення облікових даних, проходження ВЛК та визначення рівня придатності до військової служби.

“Якщо ви переконані, що сповна виконали правила військового обліку, недавно оновили облікові дані, про що маєте відповідну відмітку та маєте штрих-код для перевірки відповідної інформації в єдиному реєстрі військовозобов’язаних “Оберіг” про наявність відстрочки від мобілізації, то підстав для вручення вам повістки немає”, — зауважили фахівці.

Хто та яких умов може відмовитися від повістки:

  • категорія осіб, яка була виключена з військового обліку;
  • повістку вручає не уповноважена на це особа;
  • якщо в документі вказані неправильні дані одержувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
  • на повістці немає печатки ТЦК / підпису його керівника.

Що буде, коли відмовився від повістки

“Якщо ж військово-облікові дані не оновлені, то підстав для відмови від отримання повістки немає. Така відмова від повістки трактується як порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію. У випадку відмови військовозобов’язаного від повістки такий факт однозначно фіксується з боку представників ТЦК та СП, тобто складається відповідний акт про відмову від повістки”, — йдеться у матеріалі юристів

В цьому документі військовозобов’язаний може зазначити причини відмови від повістки та поставити підпис. Якщо він відмовився і підписувати акт, то його підпишуть свідки відмови від отримання повістки.

Акт про відмову від повістки важливо скласти – саме він підтверджує відмову від повістки і є підставою для того, щоб настали правові наслідки.

ТЦК та СП виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. Покарання за такі дії може складати від 17 000 до 25 500 гривень.

Наслідки відмови від повістки

Як зазначили юристи, наслідки від відмови залежать від виду повістки:

  • Відмова від повістки на оновлення військово-облікових даних тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Аналогічна адміністративна відповідальність настає також у випадку отримання та ігнорування такої повістки.
  • Під час відмови від проходження ВЛК або відмови від мобілізаційного розпорядження (бойової повістки) настає кримінальна відповідальність. Дії із відмови від мобілізаційного розпорядження можуть трактуватись як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України – ухилення від призову під час мобілізації.
Коломієць Надія

Recent Posts

Що буде з мобільним зв’язком в Україні під час блекаутів: мобільні оператори розповіли

В Україні мобільним операторам доручили обладнати станції зв'язку так, щоб у користувачів було до 10…

2 хв. ago

Покарають навіть тих, хто має бронь або відстрочку: через яку помилку можна стати ухилянтом і отримати штраф

Як зазначає адвокат Оксана Доготер, під час перевірок актуальності військових документів звертається увага не тільки…

4 хв. ago

Знахідка на данському пляжі приголомшила прибиральників: що викинуло на берег у рибальському селі

Прибиральники пляжу на острові Борнхольм (Данія) спершу вирішили, що знайшли гігантського морського змія. Але це…

5 хв. ago

“Не по-чоловічому”: Кадиров поскаржився, що Маск дистанційно відключив його Cybertruck

Лідер Чечні Рамзан Кадиров заявив, що американський бізнесмен і засновник компанії Tesla відключив подарований йому електромобіль-пікап Cybertruck.…

6 хв. ago

Як мобілізовані “з вулиці” насправді воюють: одкровення з фронтових реалій

Є проблема, яку нечасто обговорюють відкрито, але вона існує: багато мобілізованих чоловіків в українській армії…

14 хв. ago

“Це реально злочин”: комбат “Вовків да Вінчі” розкритикував українські фортифікації

Командир батальйону "Вовки Да Вінчі" Сергій Філімонов на позивний "Філя" розкритикував українські фортифікації на передовій. Окрім природного…

16 хв. ago