“Мовна поліція”: інформація вже з’явилася на сайті Ради – подробиці

В Україні хочуть створити “Мовну поліцію” та “Мовний контроль”. Відповідна петиція вже з’явилася на сайті Верховної Ради України, пише Стіна.

Автори петиції пропонують звільнити Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя та створити новий державний орган “Мовну поліцію”, який забезпечуватиме ефективний контроль за виконанням Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Автори вважають, що такий підхід у мовному питанні допоможе захистити та підтримати у публічному просторі українську мову. За їхніми словами, існуючий інститут мовного омбудсмена не справляється із цим завданням, що негативно впливає на статус української мови.

Автори також докладно пояснюють, чому це важливо та наводять цілий список причин. Наприклад, одна з проблем – подання скарг на порушників.

“Бізнес часто не надає необхідні дані для подання скарг, таких як інформація про їх реєстрацію або контактні дані, що ускладнює процес подання та розгляду скарг”, – йдеться у повідомленні.

Також збільшення звернень до мовного омбудсмена автори петиції оцінюють як його неефективність.

“Уповноважений розглядає лише випадки, які мають великий розголос, що призводить до нерегулярного контролю за дотриманням закону”, – пишуть вони.

Також наголошується, що щодня у публічному інформаційному просторі з’являються нові скандали на мовному ґрунті, проте навіть публічні порушення часто не призводять до належного покарання.

На завершення наводиться приклад вбивства Ірини Фаріон, яка спочатку стала жертвою атаки репутації.

“Відсутність адекватної реакції з боку омбудсмена на ці події викликала занепокоєння серед громадян, які захищають свої мовні права”, – йдеться у повідомленні.

“Ми вважаємо, що ці зміни необхідні для захисту української мови, підтримки національної ідентичності та забезпечення гідного іміджу нашої країни на міжнародній арені”.

Також у своєму відеозверненні автор петиції зазначає:

“Українці втомилися від мовних срачів і хочуть жити в гармонії, а не в постійних суперечках. Також ми заслуговуємо на те, щоб почуватися в Україні, як на рідній землі, а не десь на чужині”, – сказала авторка.

Зазначимо, що зараз петицію підписали вже 1495 українців.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

8 секунд ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

2 хв. ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

4 хв. ago

“Мобілізувати не можна відпустити”: ТЦК отримали терміновий наказ від Міноборони

В Україні триває дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. В українському…

6 хв. ago

Пентагон вважає: удари по РФ далекобійною зброєю не врятують Україну

Україна чекає дозволу використовувати зброю великої дальності для ударів по Росії, але політика США у цьому питанні…

8 хв. ago

Нідерланди хочуть відправити українських чоловіків додому

Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схоф пообіцяв знайти важелі, які допоможуть повернути додому військовозобов'язаних українських чоловіків. Про силові методи…

23 хв. ago