В Україні ТЦК може виписувати штрафи військовозобовʼязаним громадянам за порушення процесу мобілізації. Зокрема, йдеться про ігнорування повістки. Адвокатка Лариса Кісь розповіла в коментарі “РБК-Україна”, чи можна не йти в ЗСУ після оплати такого штрафу.
“Сплата штрафу не звільняє від обов’язку військової служби”, — сказала Лариса Кісь.
Адвокатка зауважила, що оплата штрафу — це лише “виконання обовʼязку за порушення”, а саме неявки за повісткою у визначену дату. Тоді як ігнорування будь-якої іншої повістки (виклику на іншу дату) — буде новим порушенням.
Лариса Кісь наголосила, що відсутні обмеження щодо кількості можливих викликів за повісткою.
“Теоретично, з урахуванням часу “проходження” найбільш довготривалої процедури — направлення повістки поштою — штрафи можуть з’являтися умовно кожні два місяці”, — пояснила вона.
Ба більше, ТЦК не заборонено висилати щодня по одному виклику на наступну дату від попередньої зазначеної. І кожного разу за ігнорування особа отримуватиме штраф.
“Отже, шлях до 160 000 грн сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацією) не такий вже довгий”, — додала адвокатка.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…