Через брак грошей люди мусять стояти у чергах до ТЦК

В ідеалі, якщо у вас є право на відстрочку від військової служби через інвалідність або інший соціальний статус, вам не повинно знадобитися бігати інстанціями, щоб це підтвердити. Адже інформація про це вже має бути у державних реєстрах.

Але на практиці все інакше, повідомляє “Судово-юридична газета”. Люди все ще змушені витрачати час та сили на оформлення документів, особливо якщо для деяких проектів не вистачає фінансування.

З квітня 2024 року набрав чинності закон про цифровізацію військового обліку. Він повинен був покращити роботу Єдиного державного реєстру “Оберіг”, так щоб дані про військовозобов’язаних, призовників та резервістів постійно оновлювалися.

Призовники. Фото: скриншот з відео

Катерина Чорногоренко, заступник міністра оборони з цифровізації, розповіла, що міністерство вже налагодило обмін даними з реєстрами Мін’юсту та податкової служби, а тепер планує підключити Пенсійний фонд. Ця інтеграція допоможе Міноборони краще відстежувати, де працюють військовозобов’язані, що спростить процес мобілізації та рекрутингу.

Кабмін доручив налагодити електронну взаємодію з реєстром «Оберіг» до липня 2024 року, щоб автоматизувати надання та продовження відстрочок від служби. Нині ж людям доводиться стояти у чергах для отримання відстрочок, що створює корупційні ризики та нерівні умови.

Наприклад, ті, хто працює з іноземними донорами, вже можуть оформити відстрочку через додаток “Дія”, а от люди з інвалідністю, багатодітні батьки та студенти поки що змушені оббивати пороги військкоматів.

Мобілізація, фото: Unian

«Судово-юридична газета» з’ясувала, що Міністерство соціальної політики та Міноборони підписали договір про співпрацю, але через брак фінансування автоматичну передачу даних про людей з інвалідністю до реєстру “Оберіг” ще не реалізовано. Це означає, що автоматичне надання відстрочок все ще відкладається.

Міноборони запевняє, що активно працює над покращенням обміну інформацією між державними органами та системами, як це передбачено законом про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Мета – зробити взаємодію між системами більш ефективною та розширити перелік послуг, доступних через такі реєстри.

Міноборони України, фото ЄП

Однак, поки процес обміну даними не налагоджений, громадяни, як і раніше, змушені особисто підтверджувати своє право на відстрочку в ТЦК, навіть якщо інформація вже є в інших державних реєстрах.

Цікаво, що першим кроком у цифровізації стало запровадження бронювання через додаток “Дія” для деяких категорій громадян, які працюють із іноземними донорами. А от спрощення процедури для людей з інвалідністю та інших соціально вразливих груп поки що відкладено. І поки не зрозуміло, чому саме такий порядок було обрано.

Ольга Степанова

Recent Posts

“А царь то не настоящий!”: Соцмережі кепкують із “заморожених” рук Путіна у відео з бункера

Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…

8 хв. ago

Розвідка США розсекретила, як Путін розправлявся зі своїми опонентами, – Bloomberg

Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…

31 хв. ago

Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості

Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…

50 хв. ago

Розлітаються, як гарячі пиріжки: Британці почали скуповувати бункери після ядерних погроз Путіна

Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…

53 хв. ago

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

1 годину ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

1 годину ago