У вівторок, 16 липня, закінчується термін, до якого військовозобов’язані громадяни України мають оновити свої дані в територіальних центрах комплектування, центрах надання адміністративних послуг або через мобільний застосунок “Резерв+”. Після цього на порушників чекають штрафи. Як ще можуть покарати за невчасне оновлення військово-облікових даних розповіла в коментарі “BBC Україна” адвокатка Олена Хоменко.
Згідно з новим законом про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, чоловіки віком від 18 до 60 років і військовозобов’язані жінки мали два місяці на оновлення своїх даних. Тому 16 липня є останнім днем для виконання цього обов’язку.
Із 17 липня повістки будуть надсилатися на останню відому адресу реєстрації або проживання військовозобов’язаного, що є в реєстрі. Якщо громадянин там більше не проживає, повістка все одно вважатиметься врученою, навіть якщо він її не отримає.
Тим, хто не оновив дані або не став на військовий облік до 17 липня, загрожує штраф на суму від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. Накладати такі штрафи можуть тільки керівники ТЦК, а оскаржити їх можна буде через суд.
Крім того, порушників можуть позбавити права керування автомобілем. Для цього керівник ТЦК подає заяву до суду, який розглядає справу протягом 30 днів без обов’язкової присутності військовозобов’язаного. За словами Олени Хоменко, про це можна дізнатися через застосунок “Дія” або під час перевірок на блокпостах чи на вулиці.
Українцям дається п’ять днів на добровільну сплату штрафу. В іншому випадку рахунки можуть бути заблоковані або необхідна сума буде списана автоматично.
Якщо необхідної суми на рахунку не буде, то він все одно залишиться заблокованим, а ТЦК паралельно може робити запити про людину до податкової, реєстру МВС та інших реєстрів, аби зібрати повну інформацію і перелік майна.
Хоменко також пояснила, що навіть після сплати штрафу рахунки можуть залишатися заблокованими ще кілька днів. Це пояснюється тим, що кошти не одразу можуть бути зараховані.
У разі систематичного невиконання вимог і накопичення боргу до 150 тисяч гривень, майно порушника може бути виставлене на торги.
“Тобто майно не можуть забрати, якщо людина заборгувала державі тільки 25 тисяч. Проте штрафи можуть накладати повторно, та і різних правопорушень може бути багато — не оновив дані, не прийшов на ВЛК, не з’явився по повістці тощо”, — пояснила адвокатка.
Вона додала, що велика кількість штрафів та відсутність майна не врятують від відповідальності. Держава може знайти способи впливу на таких осіб, аж до внесення змін до законодавства і введення кримінальної відповідальності замість адміністративної.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…