Оповіщений попри відмову: які ознаки вручення повістки ТЦК

Працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) в умовах мобілізації в Україні вручають повістки особисто військовозобов’язаним, або надсилають поштою. При цьому вважається, що адресат отримав оповіщення, навіть якщо він його не бачив і документ повернувся до відправника. Про те, яка повістка вважається врученою, розповіли на сторінці Facebook Закарпатського обласного терцентру комплектування.

Повістки ТЦК при мобілізації в Україні

Військкоми пояснили, що правила вручення повісток ТЦК при заходах мобілізації в Україні описані у постанові Кабінету Міністрів №560 від 16 травня 2024 року. У пункті 41 Порядку призову перелічено два способи оповіщення військовозобов’язаних та резервістів про те, що їх викликають до військкомату:

  • особисте вручення;
  • поштове відправлення.

Яка ознака особистого вручення повістки ТЦК при мобілізації в Україні:

  • громадянин особисто розписався, що отримав документ;
  • відеозапис того, що чоловіку намагались вручити документ, або запис відмови. При цьому має бути оформлений “Акт про відмову від повістки” встановленого зразка і про нього також повідомляють фігуранту, записуючи весь процес.

Яка ознака вручення поштою, доки триває посилення мобілізації в Україні:

  • якщо є підтвердження від поштового оператора, що адресат отримав документ такого-то числа в умовах мобілізації в Україні;
  • якщо оператор поставив відмітку, що громадянин відмовився або його немає за адресою, на яку прийшла повістка. При цьому адреса — інформація, яку надав військовозобов’язаний — місце проживання або місце реєстрації.
Повістки ТЦК – норми постанови про способи оповіщення військовозобов’язанихФото: Скриншот

Зазначимо, в умовах мобілізації в Україні в українців закінчується термін для оновлення даних для військкомату. Дедлайн — 16 липня, нагадав адвокат Олег Мицик. Після цього він пояснив, що робити, щоб не отримати штраф від ТЦК. З його слів, якщо немає можливості прийти у ТЦК або у ЦНАП, потрібно встановити застосунок “Резерв+” і оновити дані, записуючи свої маніпуляції на відео або роблячи скриншоти. На думку Мицика, подібна фіксація може вберегти від покарання у 17 тис. грн — штрафу за порушення правил військового обліку.

Нагадуємо, 16 липня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко попередив, що українців, у яких не все гаразд з військовим обліком, не будуть випускати за кордон. Тим часом Фокус з’ясував, як держава буде карати ухилянтів від призову на військову службу та осіб, які порушила правила військового обліку.

Ольга Степанова

Recent Posts

Королю Чарльзу – 76. Монарша родина показала святковий портрет іменинника

Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…

13 хв. ago

Дохід українських біженців у Польщі сягає до 5 тисяч злотих

Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…

37 хв. ago

ВЛК та ТЦК попали «під роздачу»: лікарів і військових перевірять – винних покарають

Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…

47 хв. ago

Нардепу Шевченку вручили підозру про держзраду та затримали

Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…

1 годину ago

Дикий накинувся на чоловіків у тилу: винні у проблемах на фронті

Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…

1 годину ago

Таїланд вирішив зробити ставку на “веселковий туризм”

Після того як Таїланд 2024 року легалізував одностатеві шлюби, влада країни націлилася на просування так званого…

1 годину ago