Використання генераторів на балконі: який штраф загрожує порушникам

В Україні через відключення світла багато жителів шукають альтернативні джерела електроенергії. Переважно вони обирають генератори, які ставлять на балконі, проте таке рішення може загрожувати штрафом до 510 грн, пише OBOZ.UA.

Також встановлення генератора у власній квартирі може бути небезпечним рішенням, адже може спалахувати або навіть вибухнути. Відомо, що згідно з правилами пожежної безпеки, встановлювати паливні генератори можна лише на відкритому повітрі. Також вони повинні стояти на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів, тому це неможливо, якщо встановлювати його у багатоповерхівці. 

“Більш безпечною альтернативою є інверторні та акумуляторні генератори. Такі пристрої повинні бути повністю закритими і з правильною синусоїдою, а після встановлення вікна балкона повинні бути постійно відкритими. Також необхідно заміряти рівень токсичного газу в квартирі та обов’язково подбати про пожежну безпеку”, – радять у матеріалі.

Зазначається, що одним з найважливіших мінусів генераторів під час використання є високий рівень шуму. В Україні санітарні норми допускають рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:

  • вдень: 55-70 дБ;
  • уночі: 45-60 дБ.

Згідно з законом “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, шумове забруднення є причиною для штрафу. Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі дії для порушників:

  • усне попередження;
  • штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн).

Водночас якщо людина ще раз вчинить порушення, то штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн), а для юридичних компаній – до 50-150 мінімумів (850-2550 грн) з конфіскацією джерела шуму.

“Штраф призначається після звернення до поліції сусідів, які скаржаться на галас. Виміряти рівень забруднення має Санепідемстанція – кількостей децибелів від працюючого генератора має бути зазначено у відповідному акті. Поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків, і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу”, – роз’яснили у виданні.

Ольга Степанова

Recent Posts

У ОAE виготовлено найбільший зливок золота у світі

Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…

8 хв. ago

Лукашенко погрожує вимкнути інтернет, якщо за нього не проголосують на виборах

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…

16 хв. ago

Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях

У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…

27 хв. ago

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

36 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

44 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

51 хв. ago