“Бусифікація” не є нормальним явищем, але на сьогодні Україна не може без неї обійтися. Про це сказав командир 429 окремого полку безпілотних систем “Ахіллес” Юрій Федоренко в інтерв’ю “Армія TV”.
Він наголосив, що в Україні діє закон про мобілізацію, який мав би вирішувати питання, щоб ті військові, які виконують бойові завдання і воюють три роки, мали б бути кимось замінені, мали можливість піти у відпустку на 30 діб, поновити своє здоров’я.
При цьому нагадав, що військовозобов’язаним пропонується сьогодні програма рекрутингу, коли вони можуть згідно своєї цивільної освіти, знань і вмінь вибрати ту посаду в Силах оборони, на якій будуть найбільш ефективні.
Федоренко зазначив, що через інформаційні компанії, зокрема ініційовані Росією, в Україні дискредитується образ військового і немає бажання скористатися рекрутинговою програмою і поповнити Сили оборони. За його словами, в такій ситуації ТЦК вимушений застосовувати такий захід як “бусифікація”.
“Чи нормальне це явище? Ні. Я категорично проти. Наголошую, що так не має бути. Але чи можемо ми зараз обійтись без нього? В поточному моменті історичного часу, на жаль, напевно ні”, – сказав командир 429 окремого полку безпілотних систем “Ахіллес”.
При цьому він додав, що рано чи пізно держава прийде до того, щоб стимулювати матеріально людей іти у військо. За його словами, зараз важко визначити чи є матеріальні ресурси, щоб цей підхід вже запровадити в Україні найближчим часом, аби мотивувати людей.
Федоренко зауважив, що нікого не хоче звинувачувати, але ті військові, які воюють довгий час повинні мати можливість піти, щоб бодай поновити своє здоров’я.
“А не на командному пункті із двостороннім запаленням легень капатися, тому, що інших варіантів в тебе немає, щоб бути ефективним. І це я не тільки кажу за себе. Я знаю командирів, які так само працюють, бо інших варіантів немає – ти кожен день бачиш як ворог потенційно може отримати успіх на полі бою”, – додав він.
Військовий наголосив на тому, що іншого варіанту як зупинити ворога на полі бою в нас немає, бо там, де проходять російські окупанти, ми потім маємо Ірпінь та Бучу.
“Я не маю селити розбрат. І я за те, щоб ми були об’єднані, але, напевно, оця “бусифікація” це один з інструментів, на жаль, щоб сказати, що якщо ви не приходите добровільно, то інших варіантів немає як захистити ваші сім’ї, за винятком того як вас “бусифікувати”, – пояснив він.
Федоренко зазначив на тому, що необхідно не стільки говорити в суспільстві про молодих людей, які слухали десь російську музику, а більше про тих, хто з 18 років долучилися добровільно до війська і виконують бойові завдання.
“На жаль, в усіх країнах світу, де відбувалися прямі бойові зіткнення, є негідники, які будуть намагатися нажитися на “високих” бюджетах. Присутні ті постачальники, які дадуть тобі пробну версію вибухівки, яка виконує своє завдання, а на партії вони привезуть тобі зовсім інше і ти можеш отримати проблему. Є ті командири, які кажуть: “Розстріляйте мене, але це мій особовий склад” і будуть битися за нього до останнього. А іншим це байдуже. Але дурнів стає все менше, а обстріляних і вмотивованих командирів, сержантів і солдатів в державі стає все більше”, – наголосив він.
Водіям масово виносять штрафи за перевищення швидкості, але частина з них — незаконні. Причина банальна…
Тимчасове звільнення в час, коли йде мобілізація в Україні, можуть отримати особи, які перенесли операцію та…
Наразі при розгляді справ про штрафи від ТЦК українські суди звертають увагу на дані трекера…
З 1 квітня пенсії працюючих пенсіонерів в Україні перераховуватимуться автоматично. Проте не всі пенсіонери відчують…
За останні місяці ціни на курячі яйця в Україні відчутно зросли. Як розвиватиметься ситуація далі…
Обмін паспорта-книжечки на ID-картку можливий за бажанням власника, але існують ситуації, коли це необхідно зробити…