У Міненерго повідомили, що під час засідання Міжурядової Спільної українсько-грецької Робочої групи обговорили перспективи налагодження контактів з LNG-терміналами в Греції.
Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков взяв участь у 6-му засіданні Міжурядової Спільної українсько-грецької Робочої групи з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва та Конференції з питань відбудови України. Захід організовано з метою поглиблення співпраці між Україною та Грецією. Серед учасників – Георгос Герапетрітіс, міністр закордонних справ Грецької Республіки, Костас Фрагоянніс, заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки, Голова Грецької частини Робочої групи, Олег Немчінов, міністр Кабінету Міністрів України, представники дипломатичних установ, ЄІБ, бізнесу та фінансових організацій.
Заступник міністра енергетики України подякував колегам та всьому грецькому народу за політичну, технічну та фінансову підтримку, яку енергетичний сектор України отримав у критичний час. Він наголосив, що беззаперечним є відновлення України на основі «зелених» технологій та сталого виробництва енергії:
«Ми прагнемо впровадити гнучку та сталу генерацію, децентралізовану модель постачання електроенергії, адаптовану до наших специфічних потреб, таких як: можливий військовий вплив, доступність електроенергії для споживачів (особливо вразливих) та «зелене» відновлення країни. Ми прагнемо відновити Україну як енергетичний хаб Європи з енергетичним сектором, який відповідає сучасним викликам».
Також ішлося про перспективність налагодження контактів з LNG-терміналами в Греції: українська газотранспортна інфраструктура може бути використана для транспортування газу, а сховища – для зберігання запасів, зокрема для європейського регіону. Окрім цього, обговорювалася участь України у Проєкті спільного інтересу з будівництва водневого коридору через Україну, Словаччину, Чехію, Австрію та Німеччину, схваленого Європейською Комісією. До проєкту за рахунок гранту, наданого ЄС, залучено провідну грецьку консалтингову компанію з менеджменту та управління проєктами «PLANET».
Українська сторона вже розпочала роботу над підготовкою техніко-економічного обґрунтування. Участь Греції в проєкті є позитивним сигналом для інших компаній. Тож Україна готова до розширення співпраці з грецькою стороною у сфері енергетики.
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…
Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…
Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…
ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…
Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…