Для отримання відстрочки військовозобов’язаний має написати заяву та подати до ТЦК відповідні документи. Проте трапляються випадки, коли громадян мобілізують, незважаючи на надані документи.
Як діяти у подібній ситуації, пояснив адвокат Роман Лихачов у коментарі виданню “Телеграф“.
За словами правозахисника, військовозобов’язаним рекомендується подавати до ТЦК заяву на відстрочку та пакет відповідних документів поштою рекомендованим листом з описом та зворотним повідомленням про вручення або електронною поштою. Це стосується випадків, коли відстрочку потрібно продовжити через закінчення її терміну дії.
Роман Лихачов пояснив, що такий підхід дозволить зафіксувати факт подання заяви на розгляд комісії. Якщо ТЦК видадуть “бойову” повістку без урахування поданої заяви, то військовозобов’язаного будуть підстави для звернення до суду.
“Зазвичай представники ТЦК у суді стверджують, що не були поінформовані про підстави для відстрочки й не отримували заяву від особи“, – зазначив правозахисник.
Якщо буде доказ, що заяви та документи на відстрочку подавалися належним чином, то суд буде зобов’язаний розглянути позов громадянина.
Деякі українці можуть зіткнутися із зупинкою чи припиненням виплат пенсій . Про це повідомила прес-служба Головного управління Пенсійного фонду…
Українська банківська система готується до значних змін, спрямованих на підвищення прозорості та довіри до фінансових…
У Калінінградській області РФ спеціальні талони на придбання продуктів будуть роздавати насамперед пенсіонерам. Губернатор Калінінградської…
Ізраїльські військові завдали масштабного удар по російських цілях у сирійському регіоні Тартус, що на узбережжі Середземного моря. Про…
Теракт біля Територіального центру комплектування (ТЦК) у Дніпрі, внаслідок якого постраждали поліцейські та військові, засвідчив, що у…
Правяча партія «Грузинська мрія» в прискореному порядку, у трьох читаннях, ухвалила зміни до закону «Про…