Для отримання відстрочки військовозобов’язаний має написати заяву та подати до ТЦК відповідні документи. Проте трапляються випадки, коли громадян мобілізують, незважаючи на надані документи.
Як діяти у подібній ситуації, пояснив адвокат Роман Лихачов у коментарі виданню “Телеграф“.
За словами правозахисника, військовозобов’язаним рекомендується подавати до ТЦК заяву на відстрочку та пакет відповідних документів поштою рекомендованим листом з описом та зворотним повідомленням про вручення або електронною поштою. Це стосується випадків, коли відстрочку потрібно продовжити через закінчення її терміну дії.
Роман Лихачов пояснив, що такий підхід дозволить зафіксувати факт подання заяви на розгляд комісії. Якщо ТЦК видадуть “бойову” повістку без урахування поданої заяви, то військовозобов’язаного будуть підстави для звернення до суду.
“Зазвичай представники ТЦК у суді стверджують, що не були поінформовані про підстави для відстрочки й не отримували заяву від особи“, – зазначив правозахисник.
Якщо буде доказ, що заяви та документи на відстрочку подавалися належним чином, то суд буде зобов’язаний розглянути позов громадянина.
Перепади напруги, які часто трапляються після відновлення подачі електроенергії, можуть стати причиною виходу з ладу…
На сьогодні вже понад 9,2 мільйонів українців подали заявки на отримання тисячі гривень у рамках "Зимової…
Довголіття - це мета і мрія багатьох людей. Важливе значення тут має здоровий спосіб життя.…
Дослідники з Токійського університету розробили нову математичну формулу для визначення клітинної смерті, що допоможе краще…
6-річний принц Луї, який зазвичай у центрі уваги на публіці через свою поведінку, порушив королівську традицію,…
У Таїланді поліція заарештувала дванадцять безпритульних людей. Серед них виявилася жінка, яка має понад 300 тисяч батів…