В Україні близько 10-15% військовозобов’язаних не оновили свої військово-облікові дані, що порушує закон. Це стосується людей, які зараз перебувають за кордоном, а також тих, хто має обмежену придатність до служби або не може бути мобілізований через інші причини. Більшість з цих осіб — безробітні. Деякі з них вже перебувають у розшуку.
Згідно з українським законодавством, якщо людина не виконує свої обов’язки щодо військового обліку, її можуть затримати правоохоронці. Вони мають право затримати таку особу, навіть застосовуючи адміністративне затримання (наприклад, одягаючи на неї кайданки).
Після цього складається протокол за порушення правил обліку чи мобілізації. Порушники можуть бути оштрафовані на суму від 17 000 до 25 500 грн. Якщо вони не сплатять штраф у встановлений термін, до них може бути застосовано примусове виконання рішення через Виконавчу службу.
Це може призвести до блокування банківських рахунків, накладення арешту на майно або навіть заборони на керування автомобілем — все це може статися за рішенням суду. На цей момент справи ще перебувають у процесі розгляду, і суди ще не винесли остаточні рішення по багатьох з них.
Зміна клімату і глобальне потепління проявляють себе у різний спосіб. Те, що ми помічаємо найчастіше –…
Філософ Кріс Картер переконаний: смерть — це не кінець, а лише початок довгого шляху. Він…
Новий законопроект №12093, нещодавно ухвалений українським парламентом, вносить суттєві зміни до санкцій за порушення правил…
За даними міжнародних організацій, за кордоном нині перебуває понад 6 мільйонів українців. Багато з них…
Квітневе похолодання, що охопило всю територію України, найсильніше вдарить по плодовим деревам та овочевим культурам,…
У період воєнного стану українські чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон виключно за наявності…