Парламентарій Сергій Рахманін зазначив, що десантно-штурмові війська, морська піхота та механізовані мотопіхотні бригади вкрай потребують молоді, проте ТЦК не в змозі заохотити їх до мобілізації.
Молоді українці бояться мобілізації та уникають призову, а територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, замість того щоб заохочувати молодь, мобілізують переважно чоловіків старше 40 років, заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат України з фракції “Голос” Сергій Рахманін в ефірі Radio NV.
За словами Рахманіна, після ухвалення закону про зниження мобілізаційного віку до 25 років темпи поповнення ЗСУ значно зросли, проте середній вік бійців не зменшився.
“Молодь переважно не йде до Збройних сил, бо боїться. Ці страхи мають як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Люди недостатньо мотивовані, побоюються серйозних поранень, бояться загинути, побоюються, що їх не навчать належним чином і вони можуть стати потенційними жертвами в перші тижні або навіть дні перебування на лінії фронту. Люди бояться потрапити під командування неадекватних командирів,” — зазначив нардеп.
Він додав, що структури, відповідальні за мобілізацію в Україні, не займаються заохоченням молоді, а в країні немає повноцінного, професійного та ефективного рекрутингу.
“ТЦК формально виконують свою роль — мобілізують тих, до кого можуть дістатися. Переважно це люди 42–45+. А молодь так і не з’являється”, — сказав Рахманін.
Парламентарій зазначив, що десантно-штурмові війська, морська піхота та механізовані мотопіхотні бригади, які несуть найбільші втрати через активні бойові дії, особливо потребують молодих військовослужбовців, здатних витримувати високі навантаження.
За словами Рахманіна, у навчальних центрах “особам старше 50 років важко долати смугу перешкод з повним спорядженням, це досить складне випробування”.
“Ті, кого не треба було заохочувати і хто сам захотів прийти в ТЦК, — вже прийшли. А тих, хто не йде, треба мотивувати. Чи займаються цим комплексно та системно — ні, не займаються,” — підкреслив депутат.
На його думку, для ефективної мобілізації слід залучати психологів, соціологів, фахівців з піару та медіа.
“Зрозуміло, що це має супроводжуватися інтенсивнішою підготовкою, професійною роботою з особовим складом, це цілком зрозуміло. Але в нас є люди за столами, полковники з животами, які чекають, що молодь прийде підписувати контракт. Вони не прийдуть”, — сказав Сергій Рахманін.
Перепади напруги, які часто трапляються після відновлення подачі електроенергії, можуть стати причиною виходу з ладу…
На сьогодні вже понад 9,2 мільйонів українців подали заявки на отримання тисячі гривень у рамках "Зимової…
Довголіття - це мета і мрія багатьох людей. Важливе значення тут має здоровий спосіб життя.…
Дослідники з Токійського університету розробили нову математичну формулу для визначення клітинної смерті, що допоможе краще…
6-річний принц Луї, який зазвичай у центрі уваги на публіці через свою поведінку, порушив королівську традицію,…
У Таїланді поліція заарештувала дванадцять безпритульних людей. Серед них виявилася жінка, яка має понад 300 тисяч батів…