Парламентарій Сергій Рахманін зазначив, що десантно-штурмові війська, морська піхота та механізовані мотопіхотні бригади вкрай потребують молоді, проте ТЦК не в змозі заохотити їх до мобілізації.
Молоді українці бояться мобілізації та уникають призову, а територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, замість того щоб заохочувати молодь, мобілізують переважно чоловіків старше 40 років, заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат України з фракції “Голос” Сергій Рахманін в ефірі Radio NV.
За словами Рахманіна, після ухвалення закону про зниження мобілізаційного віку до 25 років темпи поповнення ЗСУ значно зросли, проте середній вік бійців не зменшився.
“Молодь переважно не йде до Збройних сил, бо боїться. Ці страхи мають як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Люди недостатньо мотивовані, побоюються серйозних поранень, бояться загинути, побоюються, що їх не навчать належним чином і вони можуть стати потенційними жертвами в перші тижні або навіть дні перебування на лінії фронту. Люди бояться потрапити під командування неадекватних командирів,” — зазначив нардеп.
Він додав, що структури, відповідальні за мобілізацію в Україні, не займаються заохоченням молоді, а в країні немає повноцінного, професійного та ефективного рекрутингу.
“ТЦК формально виконують свою роль — мобілізують тих, до кого можуть дістатися. Переважно це люди 42–45+. А молодь так і не з’являється”, — сказав Рахманін.
Парламентарій зазначив, що десантно-штурмові війська, морська піхота та механізовані мотопіхотні бригади, які несуть найбільші втрати через активні бойові дії, особливо потребують молодих військовослужбовців, здатних витримувати високі навантаження.
За словами Рахманіна, у навчальних центрах “особам старше 50 років важко долати смугу перешкод з повним спорядженням, це досить складне випробування”.
“Ті, кого не треба було заохочувати і хто сам захотів прийти в ТЦК, — вже прийшли. А тих, хто не йде, треба мотивувати. Чи займаються цим комплексно та системно — ні, не займаються,” — підкреслив депутат.
На його думку, для ефективної мобілізації слід залучати психологів, соціологів, фахівців з піару та медіа.
“Зрозуміло, що це має супроводжуватися інтенсивнішою підготовкою, професійною роботою з особовим складом, це цілком зрозуміло. Але в нас є люди за столами, полковники з животами, які чекають, що молодь прийде підписувати контракт. Вони не прийдуть”, — сказав Сергій Рахманін.
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…
Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…