Верховна Рада працює над великим проектом закону про мобілізацію, у якому хоче місцеву поліцію та владу зробити учасниками цього процесу, а ще забрати “бронь” у студентів-здобувачів другої вищої освіти.
Про це повідомило видання “NV”, з посиланням на власні джерела.
Зокрема, в робочому варіанті законопроєкту про мобілізацію, яке видання отримало від одного з представників комітету ВР з питань нацоборони та розвідки, передбачається, що студенти, які здобувають другу вищу освіту і навчаються за денною або дуальною формами, мають право на відстрочку, але тільки до завершення навчального року.
Також, у період дії воєнного стану громадяни України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті з нього, зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу і пред’являти їх на вимогу уповноваженого представника ТЦК або поліцейського.
Що стосується призовників, військовозобов’язаних та резервістів, то вони тепер мають повідомляти органи не лише про те, де вони перебувають на військовому обліку, зміну сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання, роботи чи посади, а й про зміну номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти у 7-денний строк. А ще, у разі полишення свого місця проживання, ВПО зобов’язані стати на військовий облік у ТЦК за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи.
Що стосується військових, які служать в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, то вони повинні переміщуватися на інші посади до військових частин через три місяці служби в ТЦК. Повторне призначення до ТЦК можливе у порядку просування по службі, але не раніше ніж через три роки.
До того ж законопроєкт пропонує розширити повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері оборони. До їхніх обов’язків хочуть додати, зокрема:
Окрім того, органи та підрозділи, що входять до системи поліції, мають брати участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК, а також здійснювати адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення.
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…