Вимоги до пенсіонерів посилили: доведеться працювати до останніх сил – виплат не буде

Українська система пенсійного забезпечення стикається зі значними викликами через підвищення вимог до страхового стажу та загальну економічну ситуацію. Щоб вийти на пенсію в 60 років, уже сьогодні потрібно мати щонайменше 31 рік страхового стажу, а до 2028 року цей поріг зросте до 35 років. Через такі зміни майже 14% людей, які досягнуть пенсійного віку, не зможуть отримати пенсію вчасно.

Поступове підвищення вимог до страхового стажу є частиною тривалих реформ пенсійної системи, мета яких — адаптувати її до демографічних та економічних викликів. Для виходу на пенсію в 60 років, згідно з новими правилами, потрібен наступний стаж:

  • У 2024 році — від 31 року.
  • У 2025 році — від 32 років.
  • У 2026 році — від 33 років.
  • У 2027 році — від 34 років.
  • У 2028 році — від 35 років.Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУОформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУОформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Ті, хто не накопичив достатній стаж для пенсії в 60 років, зможуть вийти на пенсію в 63 роки. Для цього потрібно мати мінімум 21 рік страхового стажу (до 2024 року), і цей показник також поступово зростатиме.

Нестача страхового стажу є наслідком ряду факторів. Значна частина економічно активного населення працює в неформальному секторі, що призводить до нерегулярного або взагалі відсутнього сплати єдиного соціального внеску. Війна також суттєво вплинула на ринок праці: багато людей покинули країну, а кількість пенсіонерів, зокрема за інвалідністю, продовжує зростати.

Оформление пенсии, фото: Facebook//ПФУ

До війни дефіцит Пенсійного фонду вже свідчив про структурні проблеми системи, а економічна тінізація і низькі зарплати тільки поглиблюють кризу. Пенсійний фонд в Україні не в змозі забезпечити належний рівень виплат, що створює додаткові ризики для населення пенсійного віку.

Важливим аспектом є зростаюча кількість людей, які не зможуть вийти на пенсію вчасно. Це означає, що значна частина пенсіонерів буде змушена працювати довше або жити на менші доходи. Люди без достатнього страхового стажу не зможуть отримати пенсію, що погіршить їхній матеріальний стан та збільшить рівень бідності серед старшого населення.

Ситуація ускладнюється низьким рівнем зарплат в країні. Середня зарплата, з якої сплачуються внески до Пенсійного фонду, становить 15 433 грн, а середня пенсія – лише 3,5 тис. грн. Навіть повна сплата ЄСВ (22% від зарплати) не гарантує стабільного фінансування пенсійних виплат через дефіцит Пенсійного фонду.

Романчук Микола

Recent Posts

Де живуть найбільш азартні люди у світі: яке місце посідає Україна

Понад чотири мільярди людей щороку хоча б раз беруть участь в азартних іграх. У деяких…

5 години ago

Набагато дорожчий, ніж рік тому: в Україні підрахували вартість борщу

На сьогодні вартість борщу в Україні становить 222 грн. Таким чином, за рік його вартість зросла на…

5 години ago

Нова хвиля мобілізації: штрафи, арешт майна і блокування рахунків ухилянтів

Чоловіків, які користуються додатком «Резерв+», визнають резервістами без попередження. Їм масово нараховують штрафи, блокують рахунки,…

5 години ago

Дострокова пенсія в Україні: хто тепер має право та основні умови призначення

Пенсійний фонд України роз'яснив категорії громадян, які можуть претендувати на вихід на пенсію раніше встановленого…

5 години ago

Трамп вперше визнав, що Путін може з ним “гратися”

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що протягом кількох днів повідомить, чи маніпулює ним російський…

6 години ago

Двері в Європу зачинилися: українських біженців розвертають назад – притулку більше не дадуть

У Німеччині набули чинності найжорсткіші за останнє десятиліття обмеження щодо в'їзду біженців. Вперше за багато…

6 години ago