Вимоги до пенсіонерів посилили: доведеться працювати до останніх сил – виплат не буде

Українська система пенсійного забезпечення стикається зі значними викликами через підвищення вимог до страхового стажу та загальну економічну ситуацію. Щоб вийти на пенсію в 60 років, уже сьогодні потрібно мати щонайменше 31 рік страхового стажу, а до 2028 року цей поріг зросте до 35 років. Через такі зміни майже 14% людей, які досягнуть пенсійного віку, не зможуть отримати пенсію вчасно.

Поступове підвищення вимог до страхового стажу є частиною тривалих реформ пенсійної системи, мета яких — адаптувати її до демографічних та економічних викликів. Для виходу на пенсію в 60 років, згідно з новими правилами, потрібен наступний стаж:

  • У 2024 році — від 31 року.
  • У 2025 році — від 32 років.
  • У 2026 році — від 33 років.
  • У 2027 році — від 34 років.
  • У 2028 році — від 35 років.Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Ті, хто не накопичив достатній стаж для пенсії в 60 років, зможуть вийти на пенсію в 63 роки. Для цього потрібно мати мінімум 21 рік страхового стажу (до 2024 року), і цей показник також поступово зростатиме.

Нестача страхового стажу є наслідком ряду факторів. Значна частина економічно активного населення працює в неформальному секторі, що призводить до нерегулярного або взагалі відсутнього сплати єдиного соціального внеску. Війна також суттєво вплинула на ринок праці: багато людей покинули країну, а кількість пенсіонерів, зокрема за інвалідністю, продовжує зростати.

Оформление пенсии, фото: Facebook//ПФУ

До війни дефіцит Пенсійного фонду вже свідчив про структурні проблеми системи, а економічна тінізація і низькі зарплати тільки поглиблюють кризу. Пенсійний фонд в Україні не в змозі забезпечити належний рівень виплат, що створює додаткові ризики для населення пенсійного віку.

Важливим аспектом є зростаюча кількість людей, які не зможуть вийти на пенсію вчасно. Це означає, що значна частина пенсіонерів буде змушена працювати довше або жити на менші доходи. Люди без достатнього страхового стажу не зможуть отримати пенсію, що погіршить їхній матеріальний стан та збільшить рівень бідності серед старшого населення.

Ситуація ускладнюється низьким рівнем зарплат в країні. Середня зарплата, з якої сплачуються внески до Пенсійного фонду, становить 15 433 грн, а середня пенсія – лише 3,5 тис. грн. Навіть повна сплата ЄСВ (22% від зарплати) не гарантує стабільного фінансування пенсійних виплат через дефіцит Пенсійного фонду.

Романчук Микола

Recent Posts

Водіїв чекає неприємний «сюрприз»: скільки пального не доливатимуть на АЗС

Україна запровадила новий авансовий податок на прибуток у розмірі 60 000 грн за АЗС, що…

6 хв. ago

Трамп обіцяє багато грошей і жінок: чому Обама кинувся рятувати ситуацію і що він робить не так

Спроби Барака Обами запобігти відтоку чорношкірого населення до Трампа виходять незграбними і жодним чином не…

15 хв. ago

Багатомільйонні збитки: жителі аргентинського міста потерпають від нашестя папуг (відео)

Щороку Іларіо Аскасубі, місто на півдні аргентинської провінції Буенос-Айрес, зазнає навали десятків тисяч галасливих папуг,…

27 хв. ago

Коханець заплатив чоловікові коханої 3500 доларів, а потім відправив його до в’язниці

33-річного китайця на прізвище Лу посадили до в'язниці на 6 місяців після того, як його…

36 хв. ago

Масові облави ТЦК у всіх містах: нардеп від СН роз’яснив, що почалося

Рейди працівників ТЦК пов'язані з тим, що командири звертаються за поповненням особового складу. Про це…

56 хв. ago

Російська “тактика м’ясорубки” на фронті працює: аналіз The Times

Термін "м'ясорубка" є широко поширеним позначенням військової стратегії Росії в її кампанії із захоплення Донбасу, і…

1 годину ago