Україна назавжди переходить на зимовий час: коли переводять годинники

Верховна Рада раніше проголосувала за те, що час переведуть востаннє у жовтні 2024 року

2024 року українці востаннє перейдуть на зимовий час, оскільки Верховна Рада проголосувала за припинення практики переведення годинників двічі на рік. Після цього переходу Україна більше не переходитиме із зимового на літній час, назавжди перейшовши на зимовий час (GMT+2).

Остаточний перехід на зимовий час в Україні відбудеться 27 жовтня 2024 року. О 04:00 годинник переведуть на одну годину назад на 03:00, що дасть усім додаткову годину сну.

Більшість цифрових пристроїв, таких як смартфони та комп’ютери, будуть автоматично переводити час, але механічний годинник потрібно буде переводити вручну. Як завжди, мандрівникам рекомендується двічі перевіряти розклад транспорту, оскільки поїзди та автобуси прямуватимуть новий час.

Скасування переведення годинника двічі на рік викликало різні думки в країні. У східних регіонах, таких як ЛуганськДонецьк та частина Запоріжжя, влітку сонце буде сходити вже о 3:00 ранку, а заходити близько 9:00 вечора.

У західних областях це рішення призведе до ранішого настання темряви взимку, що може не сподобатися багатьом місцевим жителям.

Деякі експерти також вважають, що перехід на постійний зимовий час може негативно вплинути на бізнеси. Оскільки працівники починатимуть і завершуватимуть роботу пізніше, їм часто доведеться повертатися додому вже після настання темряви, що може погіршити їх продуктивність та загальний стан здоров’я.

З позитивного боку, багато лікарів підтримують скасування переведення годинника, відзначаючи, що це порушує роботу людського організму. Дослідження показують, що такі порушення підвищують ризик депресії, серцевих нападів, сну, високого кров’яного тиску.

  1. Щоб полегшити перехід, лікарі радять розпочати підготовку за кілька днів до 27 жовтня:
  2. Поступово коригуйте час сну, лягаючи спати раніше.
  3. Уникайте алкоголю та куріння, щоб знизити навантаження на організм.
  4. Проводьте більше часу на свіжому повітрі, медитуйте та пийте трав’яний чи зелений чай, щоб зберігати спокій.
  5. Зведіть до мінімуму стрес у дні, що передують переходу, щоб допомогти організму плавно адаптуватися.

Після цього остаточного переводу годинників Україна залишатиметься у часовому поясі GMT+2 цілий рік, що ознаменує кінець давньої традиції переведення годинника.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Google підключає ШІ до атомної енергії:  7 реакторів забезпечать потужність 500 МВт

Компанія Google зробила рішучий крок у напрямку енергетичної революції, оголосивши про підписання першої в світі…

4 хв. ago

Путін може вкрасти ціле покоління українських дітей через слабкість Заходу, — The Telegraph

Російська агресія проти України принесла неймовірні страждання українському народу, проте найбільш вразливою частиною населення стали…

10 хв. ago

Мобілізація з 21 року: комбриг Нацгвардії пояснив, чому це необхідно

Командир 13-ї бригади Нацгвардії «Хартія» полковник Ігор Оболєнський висловив пропозицію щодо зниження мобілізаційного віку до…

29 хв. ago

Зарплата нижча за мінімальну: у короля Чарльза III оголосили нову вакансію

У Віндзорському палаці відкрили вакансію хатньої робітниці, якій обіцяють зарплату, нижчу за мінімальну. Оголошення про…

37 хв. ago

Долар по 500? Хто підливає олію у вогнище девальвації

Економіст Віталій Шапран глибоко занепокоєний тенденціями, які впродовж останніх 12 місяців спостерігаються на валютному ринку…

39 хв. ago

До України сунуть заморозки: коли чекати та як зміниться погода цього тижня

Україну вже цього тижня очікує суттєве похолодання, коли в нічні години заморозки можуть бути помітні…

45 хв. ago