Стосується ухилянтів: штрафи від ТЦК заберуть з рахунків примусово — пояснення Мін’юсту

Міністерство юстиції України пояснило механізм стягнення штрафів, накладених Територіальними центрами комплектування (ТЦК) за ухилення від військових обов’язків. Якщо військовозобов’язаний не сплатить штраф добровільно, він може зіткнутися з виконавчими провадженнями та примусовим стягненням коштів з його банківських рахунків.

Як зазначають у Мін’юсті, розмір штрафу коливається від 17 000 грн до 25 500 грн. Якщо порушник відмовиться добровільно сплатити накладену суму, постанова ТЦК про штраф передається до державної виконавчої служби (ДВС) для примусового стягнення. Виконання такого рішення здійснюється за місцем проживання, роботи або знаходження майна порушника.

Масове вручення повісток

За прогнозами уряду, до кінця 2024 року буде розіслано близько 900 тисяч повісток. За новими правилами, після того як повістку повернуть неврученою, ТЦК може автоматично накласти штраф за ухилення. Це означає, що багато з цих штрафів можуть бути винесені заочно, без прямого контакту з військовозобов’язаними.

Як стягуватимуть штрафи?

Штраф, який не сплачено добровільно, стає підставою для виконавчого провадження. Це провадження відкривається органами ДВС, що мають право накладати арешт на майно та рахунки порушників. Списання коштів з банківських рахунків відбувається автоматично після винесення відповідної постанови про арешт. Якщо ж у боржника немає достатніх коштів, стягнення може бути накладене на інше його майно.

Проте варто зазначити, що, згідно з чинним законодавством, якщо сума боргу не перевищує 160 тисяч грн (еквівалент 20 мінімальних зарплат), єдине житло боржника не підлягає арешту.

Примусовий арешт майна

Якщо сума штрафу та супутні витрати виконавчого провадження перевищують вказану межу, ДВС може накласти арешт на будь-яке інше майно боржника, окрім майна, яке заборонено законом до вилучення. Це стосується банківських рахунків, транспортних засобів, нерухомості та навіть електронних грошей.

У випадку, якщо боржник не сплатив штраф добровільно, йому загрожують не лише фінансові санкції, але й можливість втратити частину свого майна.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

7 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago